Report: Inter - Verona 1:0

Favorizovaný Inter si v domácím prostředí v 18. kole Serie A poradil s Veronou 1:0. O vítěznou branku Nerazzurri se postaral už ve třetí minutě nejlepší střelec milánského celku Lautaro Martínez, jenž se prosadil i ve dvou předchozích soutěžních duelech. Svěřenci Simoneho Inzaghiho se tak v tabulce dorovnali třetímu Juventusu. Verona naopak nedokázala navázat na dvouzápasovou sérii s bodovým ziskem a její trápení v sestupovém pásmu pokračuje.

Hráči milánského celku se museli v minulém kole pořádně červenat poté, co zbytečně ztratili vítězství na stadionu Monzy. Reputaci si příliš nevylepšili ani v pohárovém duelu proti druholigové Parmě, kterou vyřadili po ubojovaném vítězství až v prodloužení. Povzbuzením pro Nerazzurri tak mohlo být alespoň gólové probuzení Martíneze, jenž se trefil ve dvou soutěžních utkáních v řadě. Šanci na skórování měl i proti Veroně, které před začátkem kola patřila nejhorší defenziva ligy.

A útočník Interu na svůj vzestup formy navázal hned v úvodu zápasu. Po několika zblokovaných pokusech o ohrožení brány Lorenza Montipa se míč dostal právě k Martínezovi, který prostřelil obranný blok Verony a umístil míč přesně k levé tyči. Po úvodní brance se žlutomodří snažili srovnat krok. Ale ač se jim to dařilo co do držení míče, mnoho starostí domácí obraně nedělali. Na další šanci si tak diváci museli počkat až na závěr poločasu, kdy se Henrikh Mkhitaryan propracoval do šestnáctky soupeře, jeho střelecký pokus ale po lehké teči zamířil mimo.

Druhá půle navázala herním obrazem na konec té první. Ani jeden tým se neodvažoval k větším akcím. Hráči Interu spoléhali na udržení jednobrankového vedení a za pískotu vlastních příznivců se spokojili s držením míče na vlastní polovině. K vůbec první střele druhého poločasu se dostal až v 64. minutě Martínez. A ač překonal gólmana Montipa, jeho branka musela být po přílišné agresivitě v předchozím souboji odvolána. Pojistit vedení domácího celku mohl v 81. minutě Kristjan Asllani, jeho tvrdá rána zpoza vápna ale cíl nenašla.

Inter outsidera porazil a částečně napravil zaváhání z předchozího kola. Další ligový duel sehraje opět doma 23. ledna proti Empoli. Verona přivítá přesně za týden Lecce.