Report: FC Barcelona - Inter 3:3

Inter Milán byl velmi blízko překvapivému vítězství na Camp Nou, a i když nakonec nezískal tři body, je pro něj remíza 3:3 dobrým výsledkem. Fantastické představení nabídlo celkem šest branek a penzum vyložených šancí na obou stranách. Barcelona bude mít s postupem velké problémy, protože veškeré triumfy drží dvě kola před koncem italský celek.

Inter si bude moci zajistit postup do další fáze již v příštím kole na San Siru proti Viktorii Plzeň. Zatímco Barcelona musí zdolat Bayern Mnichov. Vzájemný souboj Barcelony s Interem byl největším tahákem středečního programu a diváci, kteří jej sledovali budou ještě dlouho v úžasu.

Oba celky totiž vstoupily do zápasu velice aktivně a k vidění bylo hned několik dobrých příležitostí. O tu první se postarali domácí v 9. minutě a hlavičku Lewandowského odvrátil na brankové čáře Mchitarjan. O chvíli později zase nebezpečně pálil Raphinha a úvod zápasu přečkali Nerazzurri bez úhony.

Po čtvrthodině hry přišla i jejich chvíle, po standardce Çalhano?lua se položil do centru Džeko a Barcelonu zachránilo břevno! Pro změnu Mchitarjanovu střelu zase zneškodnil brankář Ter Stegen. Inter se přesvědčil, že dokáže Barceloně působit problémy, musel se však i bránit. Onana, jenž mezi třemi tyčemi nahrazuje v pohárech zkušeného Handanoviče musel lapit Dembélého technickou střelu. Hra se vzápětí zase rychle přesunula před Ter Stegena a ani přízemní pokus Dumfriese se neujal.

Tempo v ofenzivně laděném poločase ani na chvíli nepolevovalo a ve 36. minutě zakončoval pohotově vedle branky Raphinha, načež Sergi Roberto zase prověřil Onanu. Pět minut před koncem prvního poločasu už to Barceloně klaplo. Sergi Roberto přihrávkou pod sebe vyzval Dembélého a ten už neomylně napálil balón do sítě a rozjásal zaplněný Camp Nou.

Barcelona mohla ještě před závěrečným hvizdem prvního poločasu navýšit skóre o dva góly, ale Raphinhova technická koncovka skončila jen těsně vedle vzdálenější tyče. Diváci sledovali na Camp Nou fantastické představení a ve stejném duchu se pokračovalo i po změně stran.

Xavi ani Simone Inzaghi nestřídali a lépe tentokrát začali hosté z Milána. V 50. minutě nedokázal Piqué odvrátit centrovaný balón, ten si vzápětí zpracoval na prsa Nicoló Barella a tvrdou ranou pod horní roh srovnal na 1:1.

Na tahu teď byla Barcelona, protože Interu remíza samozřejmě vyhovovala. Nerazzurri ale chytli slinu a po krásné střele Çalhano?lua vyrazil balón na rohový kop Ter Stegen. Domácí si koledovali a v 63. minutě ztišil Camp Nou vedoucí brankou Lautaro Martínez. Argentinský útočník si na hranici šestnáctky zpracoval Çalhano?lův centr a střelou na přední tyč poslal Inter do vedení.

To byl pro Barçu pořádný malér, ale do konce utkání ještě zbývala půlhodina. Barcelona si následně vypracovala několik šancí, ovšem k její smůle je zahazovala. Po střele Lewandowského z ostrého úhlu zasáhl Onana a o chvíli později hlavičkoval polský kanonýr těsně nad.

Defenziva Italů nechávala Lewandowskému až trestuhodně moc prostoru a v 82. minutě toho Barcelona využila. Lewandowski se dostal k odraženému balónu a tečovanou střelou do protipohybu Onany srovnal na 2:2.

Katalánci spěchali za vítězstvím, moc dobře věděli, že remíza je pro ně pořád velkou ztrátou, zatímco Inter byl opačného názoru. A byl to znovu Inter, který se dostal ještě jednou a naposledy do vedení. Minutu před koncem střídající Robin Gosens využil perfektní přihrávky do volného prostoru od Martíneze a hostující fanoušci už se viděli s výhrou v kapse.

Inter však výhru neslavil. V nastaveném čase udělal definitivní tečku za krásným zápasem nezastavitelný Lewandowski a hlavou nedal Onanovi šanci - 3:3. Inter ještě jednou podnikl nebezpečnou akci a Asllani přízemní střelou nepropálil Ter Stegena. Remíza 3:3 nahrává do dalších bojů italskému vicemistrovi.