Report: Inter - Plzeň 4:0

Inter si v předposledním kole základní skupiny C Ligy mistrů zajistil postup z druhého místa do vyřazovací fáze, doma porazil Plzeň 4:0. Hned o dva góly Nerazzurri se postaral Edin Džeko, a v 10 utkáních proti viktoriánům tak vstřelil už 12 branek. Východočeši svým neúspěchem neudělali radost ani Barceloně, která se na jaře bude muset spokojit se zápasy v Evropské lize.

Plzeňský celek předváděl v posledních týdnech výkony jako na horské dráze. Po velmi dobrém druhém poločase v zápase s Bayernem, kdy český zástupce vstřelil favoritovi dvě branky, přišla i výhra v domácí lize. Poté ovšem následovala ostudná prohra v poháru s Hlučínem, kterou alespoň z části Plzeňáci napravili dalším ligovým vítězstvím. Tentokrát ovšem čelili jiné extratřídě. Inter měl o motivaci postaráno, případnou výhrou by se totiž s jistotou probojoval do vyřazovací fáze.

V úvodu utkání se zdálo, že Plzeň by si mohla vypracovat pár zajímavých příležitostí. S míčem do otevřené obrany prchal Fortune Bassey, který poprvé v Lize mistrů nastoupil od prvních minut. Rychlý protiútok ovšem nigerijský útočník nevyřešil dobře, když nestihl vysunout nabíhajícího Erika Jirku, další letní posilu Plzně. Následně už v ofenzivě dominovali domácí fotbalisté, první velkou šanci měli ve 25. minutě. Hned nadvakrát však výborně zasáhl dobře postavený Jindřich Staněk. Inter tak otevřel skóre až o 10 minut později, nevýraznou hlavičkou se prosadil Henrich Mchitarjan. Před pauzou pak vedení Nerazzurri ještě navýšil Džeko, který do prázdné sítě dorazil přihrávku aktivního Federica Dimarca.

I po změně stran byl výkon hostů nevýrazný. V 56. minutě si málem připsal svou druhou branku Mchitarjan, jeho dalekonosný obstřel ale skončil na tyči. Chvíli nato se znovu vyznamenal Staněk, když vychytal střelu z první Lautara Martíneze. Lépe si hbitý Argentinec počínal v 66. minutě, kdy předložil míč ve vápně Džekovi, a ten přízemní ranou potvrdil svou střeleckou fazónu proti Plzni. Jednoznačnou výhru domácích pak ještě v 87. minutě završil střídající Romelu Lukaku, který trefou na přední tyč překonal svého bývalého spoluhráče z Evertonu Staňka.

Inter tak důležitou povinnost zvládl a zajistil si postup do osmifinále. Poslední zápas skupinové fáze odehrají oba celky 1. listopadu. Nerazzurri svedou bitvu s Bayernem, Západočechy pak bude čekat duel s Barcelonou.