Report: Bayern Mnichov - Inter 2:0

Bayern postupuje po výhře 2:0 nad milánským Interem do osmifinále Ligy mistrů bez ztráty bodu se skóre 18:2. Inter postupuje z druhého místa.

Bayern je jediným týmem v letošním ročníku Ligy mistrů, který dokázal projít základní skupinou bez ztráty jediného bodu. Svěřencům trenéra Nagelsmanna se tento počin povedl navzdory faktu, že byl Bayern nalosován do takzvané skupiny smrti s Barcelonou, Interem Milán a českou Plzní. Inter nasbíral během šesti zápasů deset bodů a postupuje tedy do další fáze milionářské soutěže společně s Bayernem. Ze třetího místa jde alespoň do Evropské ligy Barcelona, která v posledním zápase vyhrála v Plzni, ta soutěž zakončuje bez jediného získaného bodu a v evropských pohárech tedy pro letošní sezónu končí.

Do první větší šance zápasu se dostal v 7. minutě hostující Barella, jehož střelu k pravé tyči však vychytal brankář Bayernu Ulreich. Ve 27. minutě si Inter vypracoval vyloženou šanci, avšak Martinez po skvělé přihrávce od Gosense pouze těsně minul pravou tyč.

O zhruba pět minut později to byl právě Bayern, kdo první udeřil. Ve 32. minutě rozehrál rohový kop centrem Joshua Kimmich, na hranici malého vápna si na míč naskočil Pavard a hlavou míč uklidil do pravé části brány, čímž poslal Bayern do jednogólového vedení.

V nastaveném čase prvního poločasu mohl jít Bayern do dvougólového vedení, ale pohotovou střelu Comana z hranice pokutového území hostů vykryl solidním zákrokem Onana a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Po výměně stran se podařilo Interu ve 47. minutě vstřelit vyrovnávací gól, avšak radost střelce Acerbiho netrvala dlouho, gól totiž neplatil kvůli signalizovanému ofsajdu. Inter se však rozhodně nevzdával a hrozil i nadále. V 53. minutě se nečekaně rozhodl vystřelit do dolního rohu Ulreichovy brány Gagliardini. Německý gólman byl však připravený. Druhý neuznaný gól kvůli ofsajdu v zápase si v 63. minutě připsal domácí Choupo-Moting a v 69. minutě vytáhl hostující brankář Onana skvělý zákrok na přízemní střelu Musialy.

I Onana byl však krátký na pokus Choupo-Motinga ze 72. minuty, který se líbivě uvolnil prvním dotekem a z hranice pokutového území ukázkově vymetl šibenici Onanovy svatyně.

Obrovskou šanci na zdramatizování závěru zápasu si vytvořil v 89. minutě milánský Edin Džeko, který těžil ze skvělého pozičního postavení při centru, který letěl na úroveň penalty. Jeho pokus hlavičkou však skončil pouze těsně nad břevnem Ulreichovy brány.

V nastaveném čase, který trval tři minuty, už jsme nic zásadního neviděli a oba soupeři se tedy loučí po výsledku 2:0. Bayern i Inter mohou být se svým působením v základní skupině spokojeni a oba tyto soupeře budeme moci sledovat i v jarní části této elitní soutěže.