Report: AC Milán - Inter 1:2

Fotbalisté Interu vybojovali jubilejní 20. titul, když porazili ve 33. kole Serie A v milánském derby rivala AC 2:1. O jejich vítězství a celkovém prvenství v ligovém ročníku rozhodl ve 49. minutě Marcus Thuram po pěkné individuální akci. Rossoneri tak neoddálili titulové oslavy městského soupeře a kromě šesté porážky v Derby della Madonnina v řadě také dovolili, aby Nerazzurri získali o jedno historické Scudetto více, než mají oni sami.

Na San Siru bylo jen málokdy v sázce tolik jako v tomto městském soupeření. AC čelilo pravděpodobně největší ostudě, jakou mu může hlavní rival uštědřit. Inter totiž dělila od zisku mistrovského titulu v Serii A jediná výhra, a to navíc v třaskavém Derby della Madonnina s pořadovým číslem 239. Pět posledních proher s úhlavním nepřítelem jen zvýšilo šanci hostů na zisk dalšího domácího titulu. Zároveň se dosud nikdy nestalo, aby byl ligový mistr znám bezprostředně po vzájemném měření sil.

Opatrný začátek první půle narušila v 18. minutě přesná hlavička Francesca Acerbiho, který se po rohovém kopu ocitl v malém vápně zcela nehlídaný a bez problému překonal Mikea Maignana. Zvýšit vedení mohl Lautaro Martínez, přihrávku do malého vápna však dostal přímo mezi nohy a nedokázal se srovnat k přesnému zakončení. První nebezpečná situace domácích přišla až před půlhodinou hry, jenže Rafael Leao střílel pouze do náruče Yanna Sommera. A tak zahrozili znovu hosté, Thuram ovšem těsně minul pravou tyč. Ke konci poločasu se výbornými zákroky blýskli oba gólmani, a do kabin tak odcházeli spokojenější hráči Nerazzurri.

Hned zkraje druhého dějství poslal černomodré do dvoubrankového trháku Thuram, jenž si navedl balon na osu hřiště a zakončil přesně k levé tyči. Takřka vzápětí mohl odpovědět Theo Hernández, pozorný byl ovšem znovu Sommer. Trápení Rossoneri v koncovce protrhl až stoper Fikayo Tomori, který se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a uklidil ho do sítě. O pár chvil později mohl vyrovnat Noah Okafor, jeho pokusu však chyběla větší razance. V samotném závěru viděli po vzájemné roztržce červenou kartu Hernández a Denzel Dumfries a po ruce také Davide Calabria.

Inter tak úkol splnil a po jeho vítězství nad městským rivalem mohou propuknout titulové oslavy. Oba celky sehrají další ligový zápas 27. dubna. Rossoneri vyzvou Juventus, čerstvý mistr změří síly s Turínem FC.