Adriano

Julio Cruz

Obafemi Martins

Julio Cruz

75' Cruz (pen), 82' Cruz - 16' Hugo Almeida
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-5-1) : 12 Julio Cesar; 3 Burdisso, 23 Materazzi, 25 Samuel (11 Mihajlovic 66'), 16 Favalli; 7 Figo, 8 Pizarro, 14 Veron, 33 Wome (19 Cambiasso 54'); 10 Adriano (9 Cruz 61'), 30 Martins. (1 Toldo, 4 J. Zanetti , 20 Recoba, 21 Solari) Trenér: Mancini

FC Porto (4-3-3) : 99 Vitor Baia; 12 Bosingwa, 4 Pedro Emanuel, 14 Pepe, 35 Cech; 8 Lucho Gonzalez, 17 Jorginho, 18 Paulo Assunçao (13 Alves 61'); 7 Quaresma, 27 Alan (16 Meireles 46'), 39 Hugo Almeida (9 McCarthy 76'). (31 Ribeiro, 3 Ricardo Costa, 20 Diego, 21 Cesar Peixoto) Trenér: Co Adriaanse

Cruz

Inter má nového hrdinu. Zapoměnte na Adriana a Martinse a oslavujte Julia Cruze. Tento 31-letý Argentinec je k neudržení. Přestože je pouze náhradníkem, pravidelně po příchodu na hřiště skóruje a je nejlepším střelcem. Zatímco Adriano vstřelil šest gólů za 1100 minut strávených na hřišti, Cruz jich na osm přesných zásahů spotřeboval jen 655! Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistrů hrál Inter znovu bez diváků. Již na začátku se hosté ujali vedení a dlouho to pro ně vypadalo nadějně. Na poslední půlhodinku však na hřiště přišli Mihajovič a Cruz skóre se otočilo.

Mancini v náročném programu se sestavou trochu zamíchal. Odpočinek dostali Cordoba a Cambiasso. Na lavičce se vedle Recoby a Solariho objevil i uzdravený Javier Zanetti. Překvapením bylo zařazení Womeho na levé křídlo. Inter nehrál s klasickým defenzivním štítem. Ve středu zálohy byl Pizarro a Verón, Figo hrál napravo. V útoku byli podle očekávaní Adriano a Martins.

Hra obou týmu nebyla nijak zvlášť oslnivá. V prvním poločase chyběly výrazné šance, přesto gól padl. V 16.minutě se zhruba 30 metrů od brány dopustil Samuel faulu. Míč si postavil Hugo Almeida a neuvěřitenou přímočarou bombou vymetl šibenici - 0:1.Jak se později ukázalo, jednalo se o jedinou střelu Porta na bránu. Inter byl v tomto směru aktivnější. Po Figově centru hlavičoval Martins přímo do náruče gólmana Baiy. Nic vážnějšího se do přestávky nestalo.

V 59.minutě vysunul Figo Martinse. Ten měl k míči o centimetry blíž než vybíhající gólman Vitor Baia, míč si předkopl a Baia ho sundal k zemi. Rozhodčí penaltu neodpískal. Ta se pískala až v 75.minutě. To už byl na hřišti střídající Mihajlovič za Samuela a Cruz za Adriana. V pokutovém území byl Pedrem Emanuelem podražen Pizzaro. Julio Cruz nezaváhal a přesnou střelou k tyči vyrovnal - 1-1. Gólman směr střely vystihl. Velkou šanci měl Mihajlovič. Jeho pověstný přímák z 25 metrů s obtížemi vytáhl brankář nad břevno. Z následného rohu našel Mihajlovič Cruze, jehož střelu uklidila obrana Porta až z brankové čáry. Následoval další roh a tentokrát i gól. Znovu centr Mihajloviče a znovu na Cruze. Argentinec si naběhl na přední tyč a hlavičoval k zadní - 2:1. Cruz se stal hrdinou zápasu a zachránil tak Inter od nepřiznivého výsledku. V nastavení předvedl jeětě pěkné sólo Martins. Skóre se neměnilo.

V dalším zápase ve skupině H remizovala Artmedia v Bratislavě s Glasgow Rangers 2-2. V tabulce je Inter první s náskokem čtyř bodů na Artmedii a Rangers. S oběma týmy hraje poslední dva zápasy a k jistému postupu mu stačí zisk aspoň jednoho bodu.