Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (24 Rivas 49'); 11 Jimenez (6 Maxwell 46'); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (29 Suazo 56'). (1 Toldo, 18 Crespo, 28 Maniche, 30 Pelé). Trenér: Roberto Mancini

Empoli (4-4-1-1): 1 Bassi, 46 Raggi, 16 Marzoratti (6 Abate 59'), 2 Piccolo, 77 Antonini; 8 Marianini, 5 Moro (11 Saudati 55'), 10 Vannucchi (18 Giacomazzi 84'), 32 Budel; 24 Busce`; 9 Pozzi. (23 Balli, 4 Rincon, 7 Tosto, 27 Volpato). Trenér: Alberto Malesani

David Suazo

V 21.kole si Inter poradil s předposledním Empoli. Vítězství na domácí půdě se nerodilo vůbec lehce, protože nerazzurri museli potřetí za poslední čtyři soutěžní zápasy dohrávat utkání o deseti hráčích. Všechna tři vyloučení byla sporná a udála se navíc v prvních poločasech. Sudí Tagliavento však nechyboval pouze v tomto momentě. Od 34.minuty, kdy nařídil penaltu pro Inter, začal neustále chybovat a udělal ze zápasu doslova bramoračku. Díky překvapivému debaklu Romy v Sieně, navýšil Inter náskok v čele tabulky na osm bodů.

Mancini se musel obejít bez distancovaného Cesara a zraněného Maicona s Cordobou. Na stoperovi tak hrál Nicolas Burdisso, vpravo Javier Zanetti a vlevo Chivu. Maxwell a Rivas začínali z lavičky. Do konce sezony je samozřejmě vyřazen Dacourt a Samuel. Figo by si poprvé mohl zahrát snad již příští kolo.

První slušnější šanci jinak poklidně začatého utkání měl Jimenez. Křižnou ranou bránu netrefil. Pár minut na to se ve vápně nedomluvil se Stankovičem a oba dva se po centru Ibry málem srazili. I v další nadějné akci se ocitl chilský záložník. Naběhl si na přetažený centr a místo okamžité střely raději zkusil nahrát do ohně. Jeho přihrávka však byla zblokovaná a odrazila se k nabíhajícímu Stankovičovi, jehož dělovku Bassi vytlačil na roh. Tutovku pak spálil Cruz. V dobré pozici zbrkle pálil nad. Podobně jako v první šanci Jimenez to v dresu Empoli zkoušel Pozzi, neuspěl. Ve 34.minutě přišel klíčový okamžik. Dejan Stankovič v pokutovém území odcentroval a trefil zvednutou ruku Vannucchiho. Sudí zapískal penaltu. Několikrát zpomalené záběry televize ruku usvědčily a dokázaly oprávněnost verdiktu. Bohužel rozhodčí si svým počínáním tak jistý asi nebyl a začal Inter soustavně poškozovat. Vrchol pak přišel v závěrečných minutách. Ale postupně.

Ibrahimovič nařízenou penaltu proměnil. Počkal si na pohyb gólmana a balón mu poslal na druhou stranu - 1-0. Byl to jeho čtrnáctý gól, sedm jich přitom bylo z penalty (dvě z nich byly sporné). V 39.minutě muž ve žlutém triku Tagliavento úřadoval poprvé. Ve snaze o kompenzaci vyloučil Patricka Vieiru takřka za nic. Vše začal jeho údajný faul. Ten byl zapískán po normálním souboji tělem. Proč ne. Jenže navíc ho zcela nepochopitelně potrestal žlutou kartou. To se francouzské ikoně nelíbilo a neustále ho tak s nechápavým výrazem ve tváři přesvědčovala o tom, že udělal blbost. Vysvětlování však bylo dost vehementní a tak i celkem po právu za něj Vieira viděl další žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Spoluhráči ho pak silou museli zadržet, aby nezkušenému rozhodčímu něco neudělal.

Inter se přirozeně stáhl a nechal tvořit hru hostujícímu týmu. Krátce po přestávce se zranil Dejan Stankovič a musel být střídán Rivasem. V 56.minutě Mancini udělal již třetí střídání, což bylo hodně riskantní, protože kdyby se někdo další zranil, dohrávali by černomodří s devíti hráči. Empoli začalo být aktivní a Julio Cesar musel občas řešit těžké situace. Jednou z nich byla rána Busceho pod břevno, kterou vyrazil nad. Chvíli na to střílel Saudati těsně vedle. Pozziho hlavičku do šibenice Julio Cesar znovu vyrážel. Na druhé straně dvakrát zahozil Suazo. V obou případech se mezi tři tyče netrefil. Velkou šanci měl po pěkné nařážečce Maxwell. Dělovku mu zlikvidoval brankář. Pak měl příležitost i Marco Materazzi, hlavičkoval vedle.

V 82.minutě po sérii chyb na obě strany korunoval svůj výkon Tagliavento další nařízenou penaltou. Samozřejmě proti Interu, protože vyloučení Vieiry hostům k vyrovnání nestačilo, musel svůj výkon zachránit takto. Za žádnou cenu se nechtěl dostat do novin s podtitulkem "pomahač Interu", díky penaltě z prvního poločasu. Za penaltový zákrok si vybral Materazziho nepovedený odkop. Dřív než Matrix trefil míč, stačil ho odehrát Saudati a Matrix tak lehce trefil jeho nataženou nohu zespodu. Saudati se samozřejmě s velkým křikem skácel na zem. Sám postižený se pak provinil proti nepsaným pravidlům a ujal se zahrávání penalty. Přirozeně neuspěl. Julio Cesar mu skvělým zákrokem střelu chytil. V závěru neproměnil dvě slibné šance ještě Suazo.