Sisenando Maicon

Zlatan Ibrahimovič

Amantino Mancini

Inter

76' Abbruscato - 24' Mancini, 26' Maicon, 51' Ibrahimovic
Nejlepší hráč: Amantino Mancini

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 10 Adriano (67' Balotelli), 8 Ibrahimovic (88' Cruz), 33 Mancini (64' Quaresma). (1 Toldo, 2 Cordoba, 24 Rivas, 18 Crespo, 9 Cruz, 45 Balotelli, 77 Quaresma). Trenér: José Mourinho

Torino (4-3-2-1): 1 Sereni; 19 Diana, 22 Di Loreto, 50 Pratali, 3 Pisano; 27 P.Zanetti (66' Ogbonna), 5 Corini, 24 Saumel; 10 Rosina (29' Abbruscato), 11 Amoruso; 90 Bianchi. (99 Calderoni, 32 Colombo, 6 Ogbonna, 33 Rubin, 8 Barone, 7 Ventola, 9 Abbruscato). Trenér: Gianni Di Biasi.

Ibra

Třetí kolo se Interu vydařilo. Po slušném výkonu porazil FC Turín na jeho hřišti 3-1. Rozhodujícím momentem byly dva rychlé góly mezi 24. a 26.minutou, kdy se trefili Mancini a Maicon. Po třetím gólu Ibrahimoviče krátce po přestávce přišlo definitivní rozhodnutí a zároveň i zvolnění. Domácí tak dostali příležitost vystrčit růžky a povedlo se jim snížit. Navíc měli i další šance. Při jedné z nich se otřáslo břevno Cesarovi brány. Před večerní dohrávkou se nerazzurri ocitli na první příčce tabulky Serie A.

Po zranění si poprvé zahrál Cristian Chivu. Na levém beku hrál od prvních minut místo Maxwella. Na stoperovi hrál vedle Materazziho Nicolas Burdisso. Ivan Cordoba, který hrál proti Panathinakosu, tak zůstal na lavičce. V záloze kvůli zranění nemohli nastoupit Dejan Stankovič a Luis Jimenez. Hráli tak jen Vieira, Cambiasso a Zanetti. Figo se nevešel ani lavičku, Quaresma si zahrál poslední půlhodinu. V útoku byl vedle Ibry, Mancini a Adriano. Ten si po osmi minutách v Aténách připsal první start v základní sestavě. Naposledy tento pocit zažil loni v říjnu proti Reggině. Gól sice nedal, ale podal solidní výkon.

Turíňané začali nebojácně, obrana Interu je ale do pokutového území nepustila. Zahrozili tak jen Amoruso a Rosina střelami z dálky. Ty ale do brány nesměřovali. Ve 24.minutě našel Adriano na pravém křídle volného Amantina Manciniho, jehož přihrávku před bránu si do vlastní sítě kopl Pisano. Jednalo se již o třetí vlastní gól hráčů soupeře od začátku ligové sezony. Hned o dvě minuty později zůstal na kraji šestnáctky volný Maicon a nádhernou ranou otřenou o břevno zvýšil na 2-0.

V 51.minutě šel Inter do rychlého brejku. Mancini poslal z poloviny hřiště míč za obranu na Ibru. Švédský střelec si ho zpracoval a střelou podél gólmana zvýšil na rozdíl tří gólů. Inter se sice dostával pak do dalších šancí, ale už je neproměnil. Domácí zvýšili obrátky a po té, co Abbruscato snížil, to chvíli vypadalo, že by se ještě o něco mohlo hrát. V 76.minutě se musel vytáhnout při střele Rolanda Bianchiho Julio Cesar. V 86.minutě po centru Abbruscata, zřejmě Materazziho hlavičkoval do vlastního břevna. Pokud by šel míč na bránu, Julio Cesar by neměl šanci.