Sisenando Maicon

Zlatan Ibrahimovič

Cristian Chivu

Walter Samuel

29' Adriano, 43' Stankovič - 71' Pato
Asistence: Maicon, Ibrahimovič
Žluté karty: Samuel 48', Cambiasso 71', Burdisso 86', Vieira 89', Chivu 90'+3' - Ambrosini 45', Senderos 93'
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 25 Samuel, 26 Chivu, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (6 Maxwell 88'); 5 Stankovic (16 Burdisso 84'); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (14 Vieira 80'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 7 Figo, 9 Cruz). Trenér: José Mourinho

AC Milan (4-3-2-1): 12 Abbiati; 15 Zambrotta, 3 Maldini, 4 Kaladze (24 Senderos 77'), 18 Jankulovski; 32 Beckham (9 Inzaghi 57'), 21 Pirlo, 23 Ambrosini; 10 Seedorf, 80 Ronaldinho; 7 Pato. (1 Dida, 5 Emerson, 19 Favalli, 77 Antonini, 84 Flamini). Trenér: Carlo Ancelotti.

Inter v tabulce dál uniká svým pronásledovatelům. V ostře sledovaném milánském derby oplatil AC porážku z podzimu a vyhrál 2-1. Výhra to byla zasloužená, i přestože se domácí v závěru o výhru strachovali. Škoda, že nevyužili několik dalších stoprocentních šancí, které si vytvořili. Pozdvižení způsobil první gól Adriana, který ho dal pomocí ruky. Stankovič před přestávkou ještě zvýšil náskok, zatímco Adriano krátce po ní, zahodil tutovku. Dvacet minut před koncem snížil Pato a začalo drama, které pro nerazzurri skončilo dobře. Po 24.kole vedou Serii A o 9 bodů před Juventusem a 11 před AC Milán.

Mourinhovi se vyprázdnila marodka a tak kromě distancovaného Balotelliho mohl do sestavy vybrat jakéhokoliv hráče. Záloha i útočná dvojice byla v očekávaném složení. Trochu překvapením bylo stoperské duo Chivu-Samuel, které toho letos spolu moc nenahrálo. Cordoba a Materazzi, který odehrál velmi dobré poslední utkání zůstal pouze na lavičce.

Zápas byl beznadějně vyprodán. Oficiálně bylo na San Siru něco málo přes 76 tisíc diváků. Mezi nimi byla i 35členná skupinka z oficiálního českého fanklubu Cechia nerazzurra.

V prvním poločase se hrála celkem vyrovnaná partie. Velké šance měl ale pouze Inter. První nebezpečná akce přišla po přímém kopu Cambiassa. Ibra po centru hlavičkoval nad. Neuvěřitelnou šanci spálil Dejan Stankovič. Nejlepší hráč na hřišti Adriano zpracoval hlavou centr pro Ibrahimoviče. Ten ho vtipnou patičkou poslal do běhu Cambiassovi a rázem byli nerazzurri v početní převaze. Cambiasso pak ideální nahrávkou našel zcela volného Stankoviče. Srbský záložník však před gólmanem nepochopitelně čekal a čekal, až mu střelu zablokoval vracející se Ambrosini. První ohrožení brány na druhé straně přišlo ve 22.minutě. Pato dostal přihrávku za obranu. Skvělý Julio Cesar však vyběhl a dokázal útočníkovi z AC zmenšit střelecký úhel tak, že Pato raději ani nevystřelil. Chvíli na to tečoval centr Ronaldinha Pato a Julio Cesar musel zasahovat. Ve 29.minutě Maicon znovu ukázal svoji vytříbenou techniku a to, jak je pro tým důležitý. Jeho exkluzivní centr našel na zadní tyči Adriana, který dopravil míč do sítě a dostat Inter do vedení 1-0. Branka však platit neměla, neboť Adriano míč hlavou pořádně netrefil a odrazil se do brány až po kontaktu s jeho rukou. Brazilec věnoval gól synovi trenéra.

Další typický gól pro Inter přišel ještě do poločasu. Muntari odcentroval, hlavičkový souboj vyhrál Ibrahimovič, míč se dostal k osamocenému Stankovičovi, který tentokrát nezaváhal - 2:0. Další stoprocentní šance přišla ve 47.minutě. Muntari našel dlouhým centrem rozběhnutou dvojici Adri-Ibra, která proti sobě měla dvojici obránců. Kaladze nevěděl koho dřív bránit. Adri toho dokázal využít a dostat se před něj. Přestože měl dostatek času na zakončení, neuvěřitelně střílel vedle. Pak měl práci i Julio Cesar. Tečovaný centr chytil, Seedorfově pokusu z úhlu jen přihlížel. Zápas nedohrál Beckham, který v 57.minutě musel pro zranění střídat. Od 65.minuty převzal otěže zápasu znovu Inter. Ve velké šanci pálil Ibra do šibenice. Gólman Abbiati však jeho střelu vyrazil. Po centru z rohového kopu pálil Adriano akrobaticky z úhlu nad.

Šok však přišel v 71.minutě. Ronaldinho krásně vybídl Jankulovskiho, který od koncové čáry vrátil míč do vápna Patovi a ten se nemýlil - 2-1. Inter byl na chvíli otřesen a vyrovnat mohl po další pěkné přihrávce Ronaldinha Inzaghi. Julio Cesar dokázal včas vyběhnout a střelu vyrazit. Na druhé straně mohl pojistit výhru Interu Adriano. Brazilský útočník se prosadil v souboji jeden na jednoho a Maldinimu utekl. Abbiatiho v bráně však nepropálil. Rossoneri se krátce před konce dožadovali penalty. Chivu položil ruce na Inzagiho, který se, jak je jeho zvykem, neváhal skácet k zemi. Rozhodčí ho však velmi dobře znají a tak Rossetti nepískal. Výborný zákrok si pak ještě připsal Julio Cesar. V 90.minutě měl obrovskou šanci Inzaghi. Julio Cesar jeho střelu vyrazil nohama. Gól nepřineslo ani čtyřminutové nastavení a tak Inter vyhrál 2-1.

Nejlepšími hráči byli Adriano, Cambiasso a Julio Cesar.

Adriano (SKY Italia 16:9 | Italian | HQ )
Stankovič (SKY Italia 16:9 | Italian | HQ )
Pato (SKY Italia 16:9 | Italian | HQ )
Adriano (BBC MOTD | ENG | HQ | X264 | 640x480) [ali_cdaman]
Stankovič (BBC MOTD | ENG | HQ | X264 | 640x480) [ali_cdaman]
Pato (BBC MOTD | ENG | HQ | X264 | 640x480) [ali_cdaman]