Diego Milito

Thiago Motta

Wesley Sneijder

Sisenando Maicon

30' Sneijder, 48' Maicon, 61' Milito - 19' Pedro
Asistence: Milito, Milito, Sneijder
Žluté karty: Eto'o 12', Stankovic 82' - Busquets 45'+1', Puyol 51', Pique 60', Keita 68', Dani Alves 83'
Diváci: 79.609
Rozhodčí: Faustino Benquerenca (Portugalsko)
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-2-3-1):12 Julio Cesar; 13 Maicon (26 Chivu 73'), 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 27 Pandev (5 Stankovic 56'), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 D.Milito (45 Balotelli 75'). (21 Orlandoni, 2 Cordoba, 11 Muntari, 23 Materazzi). Trenér: José Mourinho.

FC Barcelona (4-2-3-1): 1 Valdes; 2 Dani Alves, 3 Pique`, 5 Puyol, 19 Maxwell; 6 Xavi, 16 Busquets; 17 Pedro, 10 Messi, 15 Keita; 9 Ibrahimovic (22 Abidal 62'). (13 Pinto, 4 Marquez, 11 Bojan, 14 Henry, 18 G.Milito, 24 Toure). Trenér: Josep Guardiola

Inter zvládl exceletně první semifinálový duel s Barcelonou, obhájcem loňského titulu. Na San Siru zaslouženě zvítězil 3-1. Hráči podali proti momentálně nejlepšímu týmu světa skvělé výkony. Škoda, že dostali laciný první gól. V závěru jim po fyzicky náročném způsobu hry logicky chyběli síly a Barca se tak dostala do tlaku, který naštěstí nevyužila.

Černomodří vytvořili nový klubový rekord, když dokázali v nejlepší evropské soutěži po šesté v řadě zvítězit. Série začala doma s Rubin Kazaň (2-0), na stejném stadionu porazili Chelsea 2-1, v Londýně vyhráli 1-0 a stejně dopadly oba zápasy s CSKA Moskva.

Inter byl naposledy v semifinále Ligy mistrů před sedmi lety, kdy vypadl v městském derby s AC Milán. Předtím se tak daleko dostal v sezoně 1980/81. Po porážce 0-2 a výhře 1-0 ho vyřadil Real Madrid.

Inter do tohoto zápasu pětkrát za sebou v domácím soutěžním zápase nedostal gól.

Nerazzurri naposledy prohráli doma soutěžní zápas v listopadu 2006 s Panathinaikos 0-1.

FC Barcelona v posledních 20 mezinárodních zápasech prohrála pouze jednou, doma s Rubinem Kazaň v základní skupině letošního ročníku Ligy mistrů. Další porážku si připsala až teď.

Kvůli sopečnému popelu nelétala v Evropě letadla a hráči Barcelony museli do Milána přicestovat autobusem. Necelých 1000 kilometrů si rozdělili na dva dny a noc strávili ve francouzském Cannes.

Inter čtyři zápasy nedokázal vstřelit Barceloně ani jednu branku. Naposledy se to povedlo v únoru roku 1970 v Poháru UEFA (1-1, Roberto Boninsegna). Na leden stejného roku se datovala poslední výhra. Nerazzurri tehdy vyhráli na Camp Nou 2-1. Dnešní výhra je první z pětí vzájemných duelů hraných na San Siru.

José Mourinho se svou kariérou začínal jako asistent právě u Barcelony.

V létě se mezi oběma kluby čile obchodovalo. Do Španělska odešla největší hvězda nerazzurri Zlatan Ibrahimovič a levý bek Maxwell. Opačným směrem putoval kamerunský útočník Samuel Eto'o.

Devatenáct minut odváděli hráči Interu bezchybnou práci. Pak přišel nepochopitelný komunikační zkrat v obraně a Maxwella v pokutovém území si vůbec nikdo nevšímal. Bývalý Interista tak vybídl ke skórování Pedra. Paradxoní je, že takovouto chybu obrana Interu snad za celou sezonu neudělala a teď přišla v nejdůležitějším zápase.

Ve 30.minutě přišlo vyrovnání. Po centru Eto'a sebral míč nabíhajícímu Panděvovi Milito. Už to vypadalo, že tak pokazil nadějnou šanci. Argentinec však našel zcela volného Sneijdera, který si sám před gólamnem uměl poradit.

Inter měl devět ofsajdů a poho pouhých 32% času v držení míč. Přesto vstřelil tři branky!

V prvních deseti minutách zastavili nesprávně rozhodčí Inter hned dvakrát ve velmi dobrých příležitostech. V následujících minutách už pískali lépe.

Třetí gól Milita padl zřejmě z ofsajdu.

Blaugranas inkasovali poprvé v sezoně tři branky.

V 70.minutě se o Messiho rameno knockoutoval Maicon a musel být vystřídán. Kvůli křečem musel jít dolů také Diego Milito, který na trávníku nechal šnad úplně všechny síly.

Střídající Balotelli se v závěru zápasu zachoval velmi netakticky. Místo aby za příznivého stavu v nastavení držel míč, sobecky ho z velké dálky napálil směrem na bránu. Steřla se mu však vůbec nepovedla a diváci ho odměnili pískotem. To se mladému Italovi nelíbili a vehementě skalním fanouškům něco gesty vysvětloval.

V odvetě si kvůli žlutým kartám nezahraje Dejan Stankovič. Srb přišel na hřiště až v druhém poločasu a na polovině hřiště se dopustil zbytečného faulu. Barcelona přišla ze stejného důvodu o Puyola.

Zatímco sázkové kanceláře favorizovali na výhru Barcelonu, fotbalové portály ve svých preview článcích tipovali za vítěze většinou Inter.

Odveta se hraje na Camp Nou příští týden ve středu.

Obhájce trofeje v Lize mistrů inkasoval v úterý večer první těžkou ránu v cestě za obhajobou. Barcelona sice v Itálii brzce vedla, přesto si nakonec autobusem odvezla tři branky ve své síti.

Přestože do zápasu aktivněji vstoupili hosté z Barcelony, první velkou příležitost utkání měl na svědomí domácí Inter. To si v sedmnácté minutě zpracoval na šestnáctce míč Eto’o a vystřelil k pravé Valdesově tyči. Katalánský brankář míč vyrazil pouze na kopačky dobíhajícímu Militovi, jenž míč z ostrého úhlu nedokázal dostat do prostoru tří tyčí.

Známé nedáš dostaneš se opět připomnělo pouze o dvě minuty později. Bývalý hráč Internu Maxwell prošel po levé straně až ke koncové čáře, odkud pod sebe předložil míč pro dobíhajícího Pedra Rodrigueze, jenž s nabízenou příležitostí nemohl pohrdnout a poslal tak hosty do vedení. Odpověď však na sebe nemusela dlouho čekat, to by jen Lucio nesměl po pohodlném Sneijderově centru zamířit hlavou vedle.

V 27. minutě se opět ke slovu přihlásil jeden z nejlepších hráčů prvního poločasu Diego Milito. Pandev mu zlehka přiťukl míč, avšak argentinský útočník opět z ostrého úhlu branku netrefil. Domácí se však dočkali po půlhodině hry. Eto’o našel na značce pokutového kopu Milita, ten fotbalově našel z druhé vlny nabíhajícího Wesleyho Sneijdera, jemuž srovnat stav nečinilo žádné obtíže.

Barcelona si pak ještě do konce poločasu vypracovala jedinou šanci, když Alves hledal centrem Ibrahimoviće, jenomže gólman César byl rychlejší a pohotově uzmul svému bývalému hráči další naději na gól. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ten však měl zanedlouho po návratu ze šaten skončit. Inter totiž hned v 48. minutě přečíslil obranu hostí, Milito předal do středu nabíhajícímu Maiconovi, jenž na dva doteky poslal svůj tým do vedení. Inter pak mohl krátce nato ještě zvýšit své vedení, agilní Milito vybízel svou přihrávkou do prostoru Sneijdera, ten ale byl faulován Puyolem, jenž za svůj zákrok viděl žlutou kartu.

Barcelona pak v 55. minutě byla opět blízko vyrovnání, když Busquetsovu nepříjemnou hlavičku vyrazil až reflexivním zákrokem César. Inter ale za pět minut navýšil své vedení. Diego Milito navázal ve druhé půli na svůj skvělý výkon z prvního poločasu a po centru Eto’a a následné hlavičce Sneijdera na zadní tyč už pro něj doklepnutí míče za bezmocného Valdese nebylo ničím složitým.

Barca si pak na soupeře vytvořila mohutný tlak, který ovšem už korunovat nedokázala. V 79. minutě nejprve skvělým skokem k tyči uchránil Inter před Messiho záludné střele, o pět minut později zase Piqué proštrekoval celou šestnáctku až do šance, kterou následně zahodil. Šancím barcelonského stopera ale konec nebyl - tři minuty před koncem řádného hracího času se zjevil sám před Césarem, jenž mu na poslední chvíli uzmul míč z kopaček.

V závěru pak ještě Balotelli vylekal střelou z dálky Valdese, to ale bylo vše. Barcelona poprvé v sezoně třikrát inkasovala a v domácí odvetě se bude mít co ohánět.