Da Silva Lúcio

Sisenando Maicon

Marco Materazzi

Diego Milito

35' Milito, 70' Milito
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-2-3-1): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu (5 Stankovic 68'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 27 Pandev (11 Muntari 7'9), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (23 Materazzi 90'+2'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 17 Mariga, 45 Balotelli). Trenér: José Mourinho.

Bayern Mnichov (4-4-2): 22 Butt; 21 Lahm, 5 Van Buyten, 6 Demichelis, 28 Badstuber; 17 Van Bommel, 31 Schweinsteiger; 10 Robben, 25 Müller, 8 Altintop (18 Klose 63'); 11 Olic (33 Gomez 74'). (1 Rensing, 13 Görlitz, 23 Pranjic, 26 Contento, 44 Tymoshchuk). Trenér: Louis Van Gaal.

Inter po 45 letech vyhrál Ligu mistrů. Z triumfu se radoval po výhře 2-0 nad Bayernem Mnichov na stadionu Realu Madrid Santiago Bernabeu.

Inter poprvé v historii získal treble. Podařilo se mu vyhrát domácí ligu, pohár a teď i Ligu mistrů. Minulý týden slavil poprvé v historii double ze hřiště. Před pěti lety sice vyhrál Coppa Italia, ale scudetto mu bylo uděleno dodatečně od zelého stolu.

O výhře rozhodl dvěma góly Argentinec Diego Milito.

Kvůli disciplinárnímu trestu nemohl za Bayern hrát Frack Ribery.

Za Inter byl v trestu za červenou kartu Thiago Motta.

Zranění do hry nepustilo mladého obránce Davida Santona.

José Mourinho dělal ve svých trenérských začátcích v FC Barceloně asistenta trenérovi soupeře - Louisi Van Gaalovi.

Wesley Sneijder se po roce vrátil do Madridu. Na stadionu svého bývalého klubu získal se spoluhráči nejcennější evropskou klubovou trofej.

Lucio hrál proti svému bývalému klubu. V létě přišel do Milána právě z Bayernu. Při oslavách triumfu na fanoušky bavorského klubu nezapomněl a přišel za nimi.

V 16. minutě se hráči Bayernu dožadovali penalty po ruce Maicona v pokutovém území.

Inter díky vyhře v normální hrací době zajistil Itálii pro sezonu 2011/12 nadále čtyři místa v Lize mistrů. V opačném případě by Itálii přeskočilo v tabulce koeficientů právě Německo.

Třetí vítězství v Lize Mistrů, dříve PMEZ. Inter se v počtu triumfů vyrovnal Barceloně a Manchesteru United.

Poprvé v historii byly ve finále kluby, které mohly získat treble.

Inter je prvním italským klubem a šestým evropským, který získal treble.

Pokud by Bayern vyhrál, stal by se s pěti vítězstvími třetím nejúspěšnějším klubem v počtu titulů po Realu a AC Milán.

Samuel Eto'o se mohl zapsat do historie. Pokud by vstřelil branku, stal by se druhým hráče, který dokázal dal gól ve třech různých finále. Nejprve skóroval v dresu Barcelony v roce 2006 do sítě Arsenalu, loni přispěl k porážce Manchesteru United.

José Mourinho se stal teprve třetím trenérem v historii, který vyhrál Ligu mistrů se dvěma různými kluby.

Kapitán Javier Zanetti, který s Interem získal pět ligových titulů v řadě, nastoupil ve finále do svého 700.zápasu za Inter.

V základní sestavě nebyl ani jediný Ital. V nastaveném čase se dostal na trávník Marco Materazzi.

Televizní signál byl přenášen do 236 zemí světa a utkání sledovalo 310 milionů diváků.

Skvělá taktika Josého Mourinha a hlavně dvě branky Diega Milita rozhodly letošní finále Ligy mistrů. Inter tak poprvé získává tuto trofej v novém tisíciletí, Bayern po triumfu v lize a národním poháru na další vítězství nedosáhl.

Na první výraznější šanci si 55. finále Champions League muselo počkat do 18. minuty. Van Bommel přitvrdil ve středu pole, přičemž následnou střelu Sneijdera z přímého kopu přizvedl Altintop, a tak Butt v brance Bayernu musel vytáhnout u levé tyče první perfektní zákrok. Nizozemský sniper v dresu Interu si reputaci mohl spravit o osm minut později, opět se spoléhal na teč, ovšem tentokrát žádná nepřišla a Butt tak uprostřed branky mohl v poklidu skrýt míč do své náruče.

To, co se nepovedlo Sneijderovi v úvodních minutách, to se povedlo Diegu Militovi v 35. minutě. Pátý gól argentinského hrota se zrodil jednoduchým výkopem Julia Cesara právě na Milita, který překvapivě Demichelise porazil v hlavičkovém souboji a přiťukl míč Sneijderovi, ten jej pak nasměroval za obranu Bayernu, s čímž si už Milito poradil a ranou pod břevno rozjásal italské tifosi.

Oba "viníci" gólové situaci si vše zopakovali ve 42. minutě. Tentokrát Milito předal Sneijderovi míč do ideální střelecké pozice, jenomže nizozemský záložník ve vyložené šanci trefil pouze ruce brankáře Butta. I tak ale do kabiny po první půli šel ze dvou bývalých kolegů spokojenější Mourinho, jemuž oproti van Gaalovi plán vyšel. Nic na tom nezměnila ani závěrečné střela vedle van Bommela v závěru nastavení.

Bayern měl skvělý úvod do druhého poločasu. Hned v první minutě druhého dějství Altintop v pokutovém území vylepšil pozici pro Müllera, ten však trefil pouze Cesara. Inter na to odpověděl hned o minutu později, Milito míčem pod sebe uvolnil Panděva, jehož zatočenou ránou konečky prstů vytěsnil Butt.

Na další akci si fanoušci na stadionu Santiaga Bernabéua museli počkat do pětapadesáté minut, kdy si Hamit Altintop položil Lucia, ale nakonec vystřelil vedle Cesarovy branky. I další šanci měl na svědomí Bayern. To už ale Hamit Altintop na hřišti nebyl. V 63. minutě sledoval turecký záložník tvrdý kop Robbena do pokutového území a po následném závaru před brankou zblokoval Cambiasso dorážku Müllera.

Robben byl ústředním aktérem posledních minut a potvrdil to i v 65. minutě. Svou typickou kličkou se uvolnil, namířil na zadní tyč, ale Julio Cesar se dokázal natáhnout a míč vytěsnit mimo svou svatyni. Bayern pak pokračoval ve svém velkém tlaku, Olić v sedmdesáté minutě trefil jen hráče padajícího před ním a Diego Milito na druhé straně zasadil druhý úder. Po přihrávce E’toa na hranici ofsajdové pasti si argentinský útočník položil van Buytena a podruhé překonal bezmocného Butta.

Bayern pak sice až do konce utkání ovládal hru, jenomže Inter ukázal, co je předností italských týmů - italská defenziva se najednou před bavorskou ofenzivou jevila jako královská. Howard Webb naposledy foukl do píšťalky a Inter tak jako šestý evropský klub získal v jedné sezoně tři trofeje!