Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 5 Stankovic; 88 Biabiany (8 Thiago Motta 69'), 10 Sneijder (11 Muntari 86'), 29 Coutinho (20 Obi 66'); 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 23 Materazzi, 31 Alibec, 39 Santon). Trenér: Rafael Benitez.

Cagliari (4-3-1-2): 1 Agazzi; 14 Pisano, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini (10 Lazzari 56'), 5 Conti, 4 Nainggolan (23 Pinardi 78'); 7 Cossu; 32 Matri, 18 Nene (9 Acquafresca 64'). (25 Pelizzoli, 2 Biasi, 3 Ariaudo, 24 Perico). Trenér: Pierpaolo Bisoli.

Postřehy
Díky brance Kamerunce Eto'a a skvělým zákrokům Julia Cesara si Inter po těsně výhře 1-0 odvezl ze Sardinie tři body.

AC Milán je v tabulce před Interem pouze díky většímu množství vstřelených gólů.

Reprezentační pauza pomohla některým zraněným. Benitez měl znovu k dispozici kapitána Javiera Zanettiho, stopera Samuela, útočníka Biabianyho a poprvé v sezoně i Thiago Mottu.

Seznam zraněných hráčů je nadále velký. K Panděvovi, Cordobovi, Suazovi a Marigovi přibyl Esteban Cambiasso a Diego Milito. Oba Argentici si přivodili zranění na reprezentačním svazu.

Nominován byl také útočník primavery Denis Alibec.

Rozhodčí krátce po výkopu přerušil utkání zhruba na tři minuty kvůli rasistickým chorálům, které zpívali fanoušci Cagliari.

Ve 21.minutě reklamovali domácí penaltu. Matri z bezprostřední blízkosti nastřelil ruku Lúcia.

Samuel Eto'o znovu potvrdil svoji velkou formu. Ve 39.minutě naznačil střelu pravou, přehodil si míč na levou a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre. Byl to jeho 12.gól v sezoně.

V 69.minutě se znovu zranil Biabiany. Trenérovi tak zbyl kromě Alibece z juniorky z útočníků pouze Eto'o.

Thiago Motta, který nahradil Biabianyho málem nevydržel na hřišti ani deset minut. Hráč, který si připsal teprve první start v této sezoně se znovu zranil a vypadalo to, že ho Benitez raději hned vystřídá.

Velkou šanci vyrovnat měli domácí 15 minut před koncem. Tečovaný centr skončil na břevně branky Julia Cesara a odražený míč nedokázal v těžké pozici ale dva metry před čárou dopravit do brány Conti.

Statistiky a rekordy
Cagliari v přechozích 20 zápasech vyhrálo pouze jednou.

Inter dal v posledních 24 vzájmených měření vždy Caglairi aspoň jeden gól.

Pokud by David Suazo nastoupil proti svému bývalému klubu byl by to jeho 300. ligový zápas, polovinu z nich nasbíral v Serii B.

Inter inkasoval v prvních 7 kolech pouze tři branky.

Že to nebude mít Inter v Cagliari lehké se čekalo a dnes po poledni se to i potvrdilo. Obhájce titulu sestřelil domácí jediným gólem Samuela Eto'a a výraznou měrou k zisku tří bodů přispěl také gólman Julio Cesar a branková konstrukce.

Julio Cesar se musel předvést hned v úvodu, kdy mu přihrával Samuel, ale přihrávku odflákl a brazilská jednička Interu musel míč uklidit před Nenem. Cagliari pak chtělo penaltu za údajnou ruku Lúcia, ale sudí Tagliavento byl jiného názoru. Interu chvíli trvalo, než poprvé zahrozil. Ve 22. minutě to zkoušel ze střední vzdálenosti Maicon. K prvnímu zákroku donutil brankáře Agazziho až mladý Coutinho, jenž pálil z hranice šestnáctky.

Do šancí se pak opět dostávali domácí. Akci Cossua s Nenem však zakončil dobrým zákrokem Julio Cesar. Contiho trestný kop se mezi tři tyče nevešel a ani Cossu nemířil přesně. Ve 35. minutě bylo Cagliari hodně blízko úvodní brance. Pisano napravo utekl Coutinhovi a jeho centr ve vápně poslal Nainggolan proti noze Cossuovi, jenže domácí borec o centimetry přestřelil.

A Inter trestal. Svá kouzla vytáhl ve skvostné formě hrající Eto'o a nedal šanci Agazzimu. V nastaveném čase první půle mohli ještě Nerazzurri navýšit vedení, ale Maicon chybu brankáře nevyužil a poslal hlavičku vedle.

Po změně stran mohlo být srovnáno, nebýt Julia Cesara. Ten totiž nejprve skvěle vychytal Neneho a dalším výtečným zákrokem zastavil i dorážejícího Matriho. Také Agazzi se činil, Sneijder vyslal Eto'a a domácí gólman musel do akce. Dobrou příležitost měl Dejan Stankovič, ale hlavičkoval vedle.

Cagliari se pak opět dožadovalo pokutového kopu. Matri s Acquafrescou šli sami proti Samuelovi, ale ten jejich přihrávku zachytil, podle domácích rukou. Ani tentokrát se penalta nekopala. Jen o půlminuty později už Cagliari hrozilo více. Tečovaný Lazzariho centr totiž přeletěl Cesara a naštěstí pro Inter skončil na břevně. Dorážejícího Contiho už Cesar vychytal.

Ještě předtím se na hřiště dostal Thiago Motta, ale deset minut před koncem mu asi zamrazilo, když musel být ošetřován kvůli ráně do kolena, kvůli němuž dlouhé týdny marodil. Naštěstí to ale rozběhal a vrátil se na hřiště a mohl sledovat, jak Matri zahazuje poslední šanci domácích na vyrovnání. Nerazzurri zvítězili 1:0.