1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
19.kolo 09/01/11 15:00 CET - Stadio Angelo Massimino, Catania
Doma:   63.376
Venku:  25.105
Dom.max: 80.018
Ven.max: 39.710

71' Gomez - 74' Cambiasso, 79' Cambiasso
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-3-1-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu (27 Pandev, 66'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 8 Thiago Motta (17 Mariga, 83'), 5 Stankovic; 22 Milito (15 Ranocchia, 90'+1') 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 11 Muntari, 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 88 Biabiany). Trenér: Leonardo.

Catania (4-3-2-1): 21 Andujar; 22 Alvarez 3 Spolli, 82), 14 Bellusci, 6 Silvestre, 33 Capuano; 17 Gomez, 8 Ledesma, 5 Carboni, 24 Pesce (9 Antenucci, 82'); 16 Llama (20 Martinho, 51'); 11 Maxi Lopez. (30 Campagnolo, 4 Delvecchio, 7 Mascara, 26 Sciacca). Trenér: Marco Giampaolo .

Velké štěstí měli nerazzurri. Domácí si prohrát nezasloužili, přesto nezískali ani bod. Inter může děkovat Castelazzimu za jeho skvělé zákroky a autorovi dvou gólů Cambiassovi.

V tabulce je nadále sedmý, ale pokud by dva zápasy, které má odložené vyhrál, byl by třetí. Většina týmů, která jsou v tabulce před ním totiž body ztrácela. AC Milán získal bod až gólem v nastaveném čase. Lazio prohrálo s Lecce, AS Řím na Sampdorii a Palermo remizovalo s Chievem. Jediným týmem z čela tabulky, který vyhrál, byla druhá Neapol, která porazila Juventus.

Do sestavy se po třízápasové stopce vrátil Samuel Eto'o.

Zraněný je nadále Wesley Sneijder, brankář Julio Cesar a stoper Walter Samuel, který je vyřazen ze hry do konce sezony.

Esteban Cambiasso se pěkně rozstřílel. Za poslední čtyř zápasy vstřelil v Serii A čtyři branky. Stejné číslo mají za celou sezonu i Diego Milito a Dejan Stankovič. Lepší je jen Samuel Eto'o s deseti góly.

Maicon stejně jako v minulém zápase nahrál na gól Cambiassovi. Znovu asistoval i Stankovič, tentokrát pěkně našel místo Thiaga Motty právě Cambiassa.

Posledních pár desítek sekund si zahrála nová akvizice Andrea Ranocchia.

Fotogalerie Serie A, 19.kolo -> Catania - Inter - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

Hrát v Catanii je vždycky těžké a dneska se o tom opět přesvědčil Inter. Obhájce titulu už málem směřoval k šokující porážce, ale nakonec ho zachránil hrdina Cambiasso a Inter je po vítězství 1:2 mnohem blíže tomu, aby se vrátil do hry o ligový titul. AC totiž zaváhalo a Nerazzurri mají nadále dva zápasy k dobru.

První poločas příliš fotbalové radosti nenadělil. Na Stadio Massimino se diváci museli nudit, šance nebyly téměř žádné. Mariano Andujar musel zasahovat jen proti hlavičce Stankoviče, ale míč mu zamířil přímo do náruče. Eto'o pak připravil střeleckou pozici pro Thiaga Mottu, ale ten přestřelil. Vše důležité se událo až po změně stran.

V úvodu druhého dějství se do šestnáctky probojoval Ciro Capuano, ale zklamal v zakončení. Castellazzi musel zasahovat až proti Carbonimu, kterého nedokázal zastavit Chivu. Ještě lepší zákrok si hostující brankář připsal proti Maximu Lopezovi, ale nakonec byl zbytečný, protože Argentinec byl v ofsajdu. Lopez si chtěl vše nahradit o chvilku později, ale jeho rána zamířila těsně nad bránu. A do třetice pálil Lopez, Castellazzi ale opět zvítězil.

Catania ale v tu chvíli hře jasně dominovala a hrála prakticky jen dvojice Maxi Lopez, Castellazzi. Argentinec ale na brankáře nevyzrál ani počtvrté. Leonardo pak na průběh hry reagoval stažením Chivua a nasazením Panděva, takže se na levý kraj obrany přesunul Zanetti.

Zasloužený gól nakonec Catania vstřelila v 71. minutě. Inter sice dělal co mohl, aby odvrátil rohový kop - Castellazzi vychytal Maxiho Lopeze, Dejan Stankovič míč odhlavičkoval z čáry, ale Alejandra Lopeze již nikdo nebránil a domácí záložník otevřel skóre. Jenže radost Catanie netrvala dlouho. Za tři minuty totiž bylo srovnáno. Stankovič vyslal středem Estebana Cambiassa a ten přesnou ranou prostřelil Andujara. Cambiasso hrál na nezvykle vytažené pozici a dařilo se mu tam. Uběhlo totiž jen dalších pět minut a Inter už byl ve vedení. Maiconův centr do brány zasunul Cambiasso a po závěrečném hvizdu mohli Nerazzurri slavit.