1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
22.kolo 30/01/11 15:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   60.370
Venku:  25.198
Dom.max: 80.018
Ven.max: 39.710

57' Pazzini, 73' Pazzini, 76' Eto'o p. - 5' Miccoli, 36' Nocerino
Asistence: Kharja, Maicon (př.kop), Pazzini (penaltový faul)
Žluté karty: 73' Thiago Motta, 76' Eto'o, 90' Kharja - 32' Bacinovic, 55' Sirigu, 75' Munoz
Nejlepší hráč: Giampaolo Pazzini

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 39 Santon (46' Kharja); 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (80' Obi); 29 Coutinho (46' Pazzini); 22 Milito, 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 23 Materazzi, 27 Pandev, 57 Natalino). Trenér: Leonardo.

Palermo (4-3-2-1): 46 Sirigu; 16 Cassani, 6 Nunoz, 5 Bovo, 42 Balzaretti; 8 Migliaccio, 21 Bacinovic, 23 Nocerino; 72 Ilicic, 27 Pastore; 10 Miccoli (61' Kasami) (28 Benussi, 11 Liverani, 13 Nappello, 36 Darmian, 66 Andelkovic, 77 Kurtic) Trenér: Delio Rossi.

Šokující průběh. Interu se na domácí půdě v poslední době hodně daří. Po poločase však s Palermem prohrával 0-2 a ještě mohl být rád, že další dvě tutovky hosté zazdily a jednou rozhodčí nepískl penaltu za ruku. Nerazzurri sice byli lepší, vyhráli například na rohy 9-0, Palermo svírali na jeho polovině, stoprocentní šance však měli pouze hosté a to po brejcích.

Inter otočil skóre ve druhém poločasu a vyhrál i díky štěstí. Pastore mohl z penalty zvýšit na 1-3 anebo v 88.minutě mohl Balzaretti vyrovnat na 3-3.

Hrdinou zápasu se stal Giampolo Pazzini. Čekalo se, že nastoupí od začátku, ale Leonardo ho poslal na trávník až po přestávce. Stihl vstřelit dvě branky a zařídit penaltu.

Překvapením bylo, že když Pazzini nehrál od začátku a Stankovič se zranil, nebyl v základní sestavě ani Goran Panděv. Makedonec nakonec zůstal na lavičce po celý zápas.

Po menším zranění se vrátil Diego Milito.

I druhá nová posila Houssine Kharja přišla na hřiště po přestávce. Maročan ukázal, že by mohl být velkým přínosem. Na první gól Pazzinimu nahrál a předvedl několik pěkných akcí. Jednou však po ztrátě míče nebyl až tak důsledný v bránění a vybojování míče zpět.

Inter je v tabulce před večerní dohrávkou Juventusu s Udinese čtvrtý.

Do seznam zraněných přibylv minulém zápase Cordoba a Stankovič. Oba dva mají svalové problémy a minimálně čtyři týdny budou chybět. Protože Samuel je vyřazený do konce sezony, ve stoperské dvojici byl podle očekávání Ranocchia.

Do sestavy se vrátil Coutinho, který si kvůli zranění naposledy zahrál 14.listopadu v milánském derby. Zápas se mu až tak nevyvedl a tak byl o přestávce střídán.

Pokud nepočítáme dva zápasy na MS klubů chyběl Julio Cesar v bráně od konce října. Když tehdy opouštěl bránu proti Janovu, měl Inter po 9 zápasech jen 4 inkasované branky. Dnešní návrat po problémech se zády to však příliš šťastný nebyl. Brzy inkasoval dvě branky. V druhém poločase však skvěle zlikvidoval penaltu Pastoreho.

Po dlouhé době nastoupil Davide Santon v základní sestavě a znovu ukázal, že to není ono. Podepsal se na první brance, kdy přes něj lehce prošel Cassani a ve vápně našel osamoceného Miccoliho. V poločase byl střídán.

V 10.minutě přistál míč na ruce jednoho z obránců a domácí mohli být rádi, že sudí nepískal penaltu.

Inter tlačil do soupeře, spoustu šancí však Palermo dokázalo zblokovat. Šok přišel v 35.minutě, kdy Julio Cesar vyrazil tvrdou střelu a Nocerino si pohrál s Maiconem a vyražený míč poslal přesně k tyči. Inter byl v té chvíli v obraně hodně rozhozený. Krátce na to, běželi hned čtyři hráči hostícího týmu na tři domácí. Šanci zlikvidoval Julio Cesar. V nastaveném čase pak ještě Pastore napálil tyč a to ještě mohl nahrát zcela volnému spoluhráči před prázdnou bránu.

Snížení zařídily v 57.minutě dvě nové posily, které přišly na trávník o přestávce. Kharja odcentroval, Pazzini si zpracoval míč zády k bráně a schoval střelu pod obránce, míč zapadl do sítě.

V 63.minutě byl nešikovný Thiago Motta. Ve vlastním pokutovém území zapomněl míč za sebou a když se ho snažil najít, strčil nohu mezi nohy Kasamiho... Penalta.

V 73.minutě byl faulován Lucio. Maicon pěkným centrem našel na přední tyči Pazziniho, který tvrdou hlavičkou k bližší tyči vyrovnal. Celkově to byl jeho osmý gól v Serii A.

O tři minuty později byla posila ze Sampdorie, Pazzini, chycena ve vápně v šanci za ruku a rozhodčí nařídil penaltu i na druhé straně. Samuel Eto'o nezaváhal a vstřelil 13.letošní ligový gól.

V 87.minutě měl Inter velké štěstí. Obrana zapomněla na Balzarettiho, kterého centrem našel Pastore. Balzarettiho střelu tečoval Maicon a Julia Cesara v pádu trefila do nohy.

Inter sice získal tři body a potvrdil, že doma dává spoustu gólů, problémy v defenzivě jsou však velké. Hned devět týmů inkasovala měné nebo stejně branek (24).

Fotogalerie Serie A, 22.kolo -> Inter - Palermo - zobraz všechny fotky

Melo a Pazzini

Giampaolo Pazzini

Milito a Pazzini

Inter je ze všech týmů Serie A nejlepší v počtu branek vstřelených na vlastním hřišti.

V tomto duelu padá často hodně branek. Naposledy vyhrál Inter 5-3. Měné než tři branky padly v roce 2004, kdy se hrálo nerozhodně 1-1.

Esteban Cambiasso odehrál 200.zápas v Serii A.

V posledních 60 soutěžních zápasech Inter doma prohrál pouze jednou.

Oba dva týmy spolu s Cagliari patří k jediným, které neměly ještě v Serii A letos vyloučeného hráče.

Když vstřelil Pazzini první gól, zastavil tak 302 minut dlouhou sérii, v které Palermo nedostalo v soutěžním zápase branku.

Palermo mělo poprvé v sezoně výhodu pokutového kopu.

Úchvatný zápas zažili fanoušci na stadiónu Giuseppe Meazzy, ale i ti koukali doma u svých obrazovek. Zápas s Palermem přinesl spoustu zajímavých akcí i gólů.

Už od začátku zápasu bylo k vidění hodně pěkných akcí. Esteban Cambiasso zahodil slibně vyhlížející šanci na gól. Ovšem v 5. minutě otevřel brankový účet Miccoli a diváci na San Siru začali pochybovat o výhře. Inter se snažil co nejdřív vyrovnat, jenže marně. Dožadovali se penalty, ale nebyla nakonec odpískána. V 36. minutě Maicon neubránil Nocerina a ten se nemýlil. Stav 2:0 se mohl ještě změnit, ale Pastore orazítkoval jen tyč.

V druhém poločase jsme mohli sledovat krásný obrat v podání Nerazzurri. Leonardo udělal klíčové střídání. Na druhý poločas se podívaly nové posily Khaja a hrdina utkání Pazzini. Inter spustil nevídaný tlak, z "přímáku" pálil Eto'o a Sirigu musel vyrážet na rohový kop. Po této akci už přišla Pazziniho chvíle. Kharja ho našel krásným pasem a Pazzini z otočky vystřelil a míč skončil za brankovou čárou - 2:1.

Palermo mohlo získat dvoubrankové vedení zpět hned dvakrát, poprvé když Ranocchia hlavičkoval ve vlastním pokutovém území málem do vlastní branky. Druhá šance přišla, když Motta fauloval Kasamiho a byla odpískána penalta. Míč si nepostavil nikdo jiný než Argentinec Javier Pastore. Pastore zvolil pravou dolní stranu a to přesně udělal i navrátilec do sestavy Júlio César a bylo po gólu. Na druhé straně Maicon našel Giampaola Pazziniho a ten hlavou skóroval - 2:2. Vskutku vydařený zápas pro něj.

Hráči Palerma naháněli Pazziniho až ho Muňoz fauloval ve vápně a rozhodčí Rizzoli odpískal v zápase už druhý pokutový kop. Asi jsme čekali, že si kopne Pazzini penaltu a dovrší tři góly v jednom zápase. Jenže chyba lávky, k míči se postavil Eto´o a ten na rozdíl od Pastoreho proměnil. Samuel měl další možnost zapsat se podruhé do listiny střelců. Jeho prudká střela však v síti neskončila. Ke konci už se nic nestalo a zápas tedy skončil 3:2 pro domácí.

Autor: Jan Šmídl