1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
24.kolo 06/02/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   60.534
Venku:  27.453
Dom.max: 80.018
Ven.max: 50.000

3' Sneijder, 35' Eto'o, 62' Eto'o p., 71' Thiago Motta, 90' Cambiasso - 13' Simplicio, 75' Vucinic, 81' Loria
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 2 Cordoba, 4 Zanetti; 14 Kharja, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso; 10 Sneijder (75' Nagatomo); 7 Pazzini (70' Milito), 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Materazzi, 27 Pandev, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo.

AS Řím (4-3-3): 27 Julio Sergio; 77 Cassetti, 29 N. Burdisso, 4 Juan, 17 Riise; 20 Perrotta (67' Taddei), 16 De Rossi, 30 Simplicio (71' Greco); 94 Menez (64' Loria), 22 Borriello, 9 Vucinic. (32 Doni, 3 Castellini, 33 Brighi, 87 Rosi) Trenér: Claudio Ranieri.

Postřehy
Fantastickou podívanou předvedli na San Siru hráči Interu a AS Řím. Šedesát tisíc diváků vidělo napínavou bitvu s osmi góly a dalšími příležitostmi.

Inter je po výhře 5-3 v tabulce stále třetí, ale po další remíze AC Milán ztrácí na první místo pouze pět bodů a navíc má jeden zápas k dobru.

Cristian Chivu si odpykal první ze čtyř zápasů, ve kterých nemůže za úder pěstí hrát.

Goran Panděv zůstal znovu pouze na lavičce. Diego Milito si zahrál posledních 20 minut a dostal se do dvou velkých šancí. Zatímco tu první mu skvělým zákrokem zlikvidoval brankář, v druhém případě nepochopitelně nedokázal trefit poloprázdnou bránu.

Kvůli zranění nemohli hrát Lucio, Castelazzi, Suazo a Samuel.

První branku vstřelil již ve třetí minutě Sneijder. Přesnou ránou z halfvoleje do šibenice nedal Juliu Sergiovi šanci a oslavil tak svůj návrat do základní sestavy gólem.

Po vyrovnání AS Řím vrátil Interu vedení po pěkné individuální akci Samuel Eto'o. Ve druhém poločase přidal Kamerunec další gól z penalty. Celkem má na kontě 15 ligových zásahů.

Giampolo Pazzini sice nedal gól, ale znovu dokázal přinutit obránce soupeře k penaltovému faulu. Tentokrát byl hříšníkem Nicolas Burdisso. Bývalý Interista zavadil o nohy Pazzini a protože ho zastavil v gólové šanci, viděl od rozhodčího v 62.minutě červenou kartu. Penaltu proměnil Eto'o.

Premiéru v dresu Interu si odbyl Yuto Nagatomo. Japonská posila odehrála posledních 15 minut.

Inter vedl v 71.minutě 4-1 a hrál proti oslabenému soupeři. AS Řím se přesto schopil a v deseti hráčích dokázal snížit na 4-3.

Oba dva soupeři se potkají na konci dubna v semfinále Italského poháru.

Statistiky a rekordy
Zápasy mezi Interem a AS Řím bývají velmi často bohaté na góly a nejinak tomu bylo i dnes. 8 branek padlo naposledy v květnu 2007 v Italském poháru. AS doma vyhrál 6-2. V následujícíh dvou seoznách pak Inter v lize v Římě vyhrál 4-1 a 4-0. V sezoně 1998/99 Inter vyhrál v hlavním italském městě nad AS 5-4.

Inter dal doma již 31 branek a je jasně nejlepší. Druhý nejlepší počet je 23.

Nejvíce branek dali nerazzurri i v celé Serii A - 44. To je o 2 góly více než Palermo, které ale hrálo o jeden zápas víc.

Zajímavé je, že před 9 zápasy byla hned čtveřice v počtu vstřelených branek lepší než Inter. Juventus měl dokonce o 9 gólů víc. V současnosti mí o 4 zásahy méně.

V posledních 61 soutěžních zápasech Inter doma prohrál pouze jednou.

Inter pod trenérem Leonardern z 10 soutěžních zápasů 9 vyhrál a pouze 1 prohrál.

Domácí soutěžní zápasy v novém roce 3-1, 3-2, 4-1, 3-2, 3-2, 5-3.

V počtu inkasovaných branek je Inter až na 9.místě.

Poslední zápas 24. kola nabídl velmi krásnou podívanou. Diváci na San Siru se určitě nenudili. Padlo dohromady 8 gólů, jeden z nich z penalty, co víc si přát. Nerazzurri ukázali svojí sílu a tak zůstali tři body v Miláně.

Inter nezačal vůbec špatně. Ve 3. minutě se už mohl radovat. Přihrával Maicon na navrátilce Sneijdera, který ukazál, že má formu. Wesley krásnou ranou do šibenice poslal černomodré do vedení – 1:0. Hvězdou zápasu se stal také brankář Interu. Když Borreillo chtěl vyrovnat, zbavil se čtyř obránců, ale na skvěle chytajícího Júlia neměl. Římané nakonec vyrovnali. Na začátku byl Mirko Vučinič, který přihrál Cassetimu a ten dlouhou přihrávkou našel Simplicia, který se nemýlil - 1:1.

Zápas mohl klidně skončit jinak, jenže Júlio César byl proti. Brankář Nerazzurri předvedl tří úžasné zákroky. Nejprve zneškodnil Menéze a pak, když musel na nohy, vychytal dorážku Borriella, jenže ještě nebyl konec. Vyražený míč se dostal znovu k Menézovi a César tohle také vychytal svým obětavým zákrokem. Nedáš, dostaneš. Ve 35. minutě přišel trest. Kamerunský forwad Samuel Eto´o obešel Riiseho a přesnou ranou překvapil Julia Sergia – 2:1.

Na začátku druhého poločasu jsme se mohli radovat, jenže Pazziniho gól nebyl uznán pro ofsajd. Ale nemuseli jsme smutnit. Ve 62. minutě sklepl Pazzini ve vápně pas od Sneijdera, ale Nicolas Burdisso sestřelil Pazziniho v jasné gólové šanci. Byla odpískána penalta a bývalý hráč Interu Burdisso dostal ještě k tomu červenou kartu. Míč si nepostavil nikdo jiný než Samuel Eto´o. Samuel poslal Inter do dvoubrankového vedení - 3:1.

Inter mohl přidat další branku. Protiútok, který zakončoval Pazzini, však vychytal brankář Vlků. Nerazzurri nakonec čtvrtou branku dali, když se prosadil Thiago Motta po rohovém kopu – 4:1.

Řím ale nechtěl prohrát. Po přímém kopu se trefil Vučinič a snížil tak na 4:2. Vlci ještě snížili na 4:3, Simone Loria dostal míč na kopačky a vystřelil. Júlio César byl už bezmocný.

V závěru definitivně pohřbil možnost na remízu Esteban Cambiasso. Přihrávku od Zanettiho zužitkoval ve svůj prospěch a pojistil výhru Interu – 5:3.

Autor: Jan Šmídl