1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
29.kolo 11/03/11 20:45 CET - Stadio Mario Rigamonti, Brescia
Doma:   60.045
Venku:  27.905
Dom.max: 80.018
Ven.max: 50.000

18' Eto'o - 84' Caracciolo
Asistence: Ranocchia
V 89.minutě chytil Julio Cesar Caracciolovi penaltu.
Žluté karty: 27' Daprela, 39' Zebina, 43' Caracciolo, 55' Kone, 88' Hetemaj, 90'+5' Caracciolo - 52' Maicon
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-2-3-1):1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio (65' 2 Cordoba), 15 Ranocchia, 55 Nagatomo (78' 23 Materazzi); 4 Zanetti, 5 Stankovic; 27 Pandev, 10 Sneijder, 9 Eto'o; 7 Pazzini (70' 14 Kharja). (12 Castellazzi, 17 Mariga, 20 Obi, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo

Brescia (4-3-3): 1 Arcari; 5 Zebina, 6 Bega, 2 Zoboli; 15 Zambelli (61' 7 Eder), 33 Kone, 8 Vass (83' 36 Lanzafame), 56 Hetemaj, 28 Berardi (70' 3 Daprela); 32 Diamanti, 9 Caracciolo. (22 Sereni, 16 Mareco, 17 Baiocco, 18 Possanzini). Trenér: Giuseppe Iachini

Platí pravidlo, že stopeři se nestřídají. V 65.minutě, zřejmě kvůli zranění, šel ze stavu 1-0 pro Inter ze hřiště Lúcio. Střídající Cordoba však zažil asi nejhorší utkání své kariéry. V 84.minutě vrátil centr z rohového kopu nepochopitelně do vlastního malého vápna a připravený Caracciolo za ideální nahrávku poděkoval gólem. O pět minut později viděl Cordoba za faul na Edera červenou kartu a Brescia měla výhodu pokutového kopu. Vedení na svou stranu však nestrhla, Julio Cesar skvělým zákrokem chytil Caracciolův pokus. Nutno podotknout, že odpískat faul byl hodně přísné rozhodnutí.

Samuel Eto'o věnoval svůj gól lidem z Japonska, které v den utkání zasáhlo ničivé zemětřesení.

Wesley Sneijder byl dvakrát blízko gólu. Jednou nestřelil tyč, podruhé nedokázal z dobré pozice prostřelit protihráče a zamířil přesně do brankáře.

Dvě vyloužené šance zahodil Goran Panděv. Přestože v poli špatně nehraje, v proměňování šancí je přímo tragický a je otázkou, jestli je jeho přítomnost na hřišti týmu ku prospěchu.

V 95.minutě viděl po faulu na Sneijdera uprostřed hřiště Caracciolo druhou žlutou kartu a po té přirozeně červenou. Oba dva týmy tak dohrávali zápas o deseti mužích.

Leonardo se střídáními snažil hlavně udržet vedení 1-0, to se ale nepovedlo. Dolu šel Pazzini a Nagatomo, přišli Materazzi a Kharja.

Julio Cesar

Inter má prvního vyloučeného v sezoně. Ke konci zápasu viděl červenou kartu Cordoba.

První remíza pod vedením Leonarda. Přišla po více než dvou měsících.

Brescia v předehrávce kola remizovala s Interem 1:1 a zatímco pro ni je to úspěch, pro obhájce nikoliv, zvláště když ještě pět minut před koncem Nerazzurri vedli. Samotný závěr byl hodně nervózní, neproměněná penalta a vyloučení na obou stranách.

Domácí začali nebojácně a v prvních deseti minutách zaměstnávali brankáře Cesara, ten sice nemusel vytahovat nijak složitý zákrok, přesto se zapojoval do hry více než Arcari. Po deseti minutách hry konečně Inter převzal iniciativu. Sneijderova rána šla vedle a zakončení Japonce Nagatoma zneškodnil Arcari. V 18. minutě tlak Interu vyvrcholil, rohový kop Sneijdera hlavou zasáhl Ranocchia a před brankou ještě Eto’o, od kterého skončil míč v síti - 0:1. Úvodní branka jakoby hru přibrzdila a další šanci prvního poločasu měl až Caracciolo, který ve snaze přehodit Cesara přestřelil branku.

Caracciolo pokračoval ve svém snažení i ve druhém poločase a několikrát byl blízko vyrovnání. V jednom případě de facto postupoval sám na Cesara, ale brankář Interu si vyběhnutím poradil. V 55. minutě předvedl parádní kopací techniku Sneijder a Brescii uchránila před druhou brankou branková konstrukce! Za dalších osm minut se zjevil před Arcarim Goran Panděv, jenže brankář domácích opět skvěle zasáhl. Čtvrthodiny před koncem byl v dobré palebné pozici Sneijder ale hradbu clonících těl nedokázal prostřelit.

Vedení Interu bylo stále jenom jednobrankové a Brescia pochopitelně vycítila šanci na bodový zisk. Ještě než došlo k senzačnímu vyrovnání, zahodil další tisíciprocentní tutovku Goran Panděv, sám před Arcarim si znovu poradil velmi zle a Inter na to později doplatil. Pět minut před koncem to přišlo, rohový kop se snesl na hlavu Caracciola a ten vyrovnal na 1:1.

V tu chvíli se zdálo být o výsledku rozhodnuto, jenže do konce se ještě udály pořádně zajímavé věci. Poté, co Cordoba fauloval v pokutovém území Edera, měli domácí možnost pokutového kopu a tudíž rozhodnout celé utkání. Caracciolo ale nabídnutou příležitostí pohrdl a vyloučený Cordoba si mohl oddychnout. Naopak domácí společně s trenérem Iachinim si mohl vlasy urvat. V nastavení obdržel nešťastník Caracciolo druhou žlutou kartu a i on byl "předčasně" vyloučen. Inter remizoval v Brescii 1:1 a Scudetto se mu po tomto kole nejspíše opět vzdálí.

Autor: Jan Šmídl