1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
35.kolo 30/04/11 18:00 CET - Stadio Dino Manuzzi, Cesena
Doma:   59.974
Venku:  30.367
Dom.max: 80.018
Ven.max: 80.018

56' Budan - 90'+1' Pazzini, 90'+5' Pazzini
Nejlepší hráč: Giampaolo Pazzini

INTER (4-4-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (17 Mariga, 64'), 27 Pandev (7 Pazzini, 59'); 9 Eto'o, 22 Milito (21 Orlandoni, 14 Kharja, 20 Obi, 23 Materazzi, 26 Chivu) Trenér: Leonardo

Cesena (4-3-2-1): 1 Antonioli; 77 Ceccarelli (44 Piangerelli, 83'), 25 Von Bergen, 3 Pellegrino, 6 Lauro; 24 Sammarco, 8 Caserta, 18 Parolo; 23 Giaccherini (15 Benalouane, 73'), 10 Jimenez; 11 Budan (17 Malonga, 77'). (33 Calderoni, 4 Appiah, 19 Gorobsov, 70 Bogdani). Trenér: Massimo Ficcadenti.

Postřehy
Zázračný obrat předvedl Pazzini. Střídající útočník dvěma góly v nastavení odvrátil historicky první porážku Interu v Ceseně.

Inter díky výhře 2-1 drží druhou pozici o bod před Neapolí. Stále má teoretickou šanci na obhajobu scudetta.

Kvůli vyloučení v zápase proti Laziu nemohl v Ceseně chytat Julio Cesar.

Wesley Sneijder si v týdnu na tréninku poranil lýtko a stejně tak jako Dejan Stankovič, který má natažený stehenní sval, v nominaci na zápas chyběl.

Giampolo Pazzini se po čase znovu gólově probudil. V 1.minutě nastavení usměrnil v těžké pozici nohou do sítě centr Eto'a, o tři minuty později pak ideálně hlavičkoval po centru od Maicona. Byla to jeho osmá trefa za nerazzurri, jejichž dres obléká od ledna.

Jediný gól dali domácí po centru z pravé strany. Ranocchia i Lúcio skákali, ale na míč nedosáhli. Trestuhodně však za sebou nechali Budana, který měl na malém vápně snadnou pozici.

Fotogalerie Serie A, 35.kolo -> Cesena - Inter - zobraz všechny fotky

Melo a Pazzini

Giampaolo Pazzini

Milito a Pazzini

Statistiky a rekordy
Nerazzurri mohli poprvé v historii prohrát v Ceseně. Současná bilance je z 11 zápasů 7 výher a 4 remízy.

Cesena je v Serii A letos nováčkem. Poslední ligový vzájemný duel se hrál v Ceseně 9.prosince 1990. Inter vyhrál 5-1 a jednu branku vstřelil například Matthaus a Klinsmann.

342 minut trvalo než Inter vstřelil ve venkovním utkání znovu branku. Naposledy se trefil Eto'o ve 29.kole do sítě Brescie. V derby ani v Parmě nerazzurri neskórovali.

Stále stejná písnička. Il Biscione mají druhé poločasy lepší než ty první. Rozdíl činí 25 bodů.

Ze 62 vstřelených branek dal Inter 33 v poslední půlhodině včetně nastavení.

Esteban Cambiasso odehrál 300.zápas za Inter.

Inter měl namále, ale zápas s nováčkem nakonec zvládl. Hrdinou utkání se stal kanonýr Giampaolo Pazzini, který dvěma brankami v nastaveném čase dokonale zvrátil nepříznivý vývoj. Nerazzurri tak stále živí naděje na titul, ovšem náskok AC je i tak velmi luxusní.

První velkou šanci zápasu měli na svědomí domácí, ale Giaccherini při postupu na branku nedokázal překonat vyběhnutého Castellazziho. Inter byl v prvním poločase velmi nevýrazným týmem, respektive si nedokázal vypracovat žádnou brankovou příležitost, která by stála za to.

Po změně stran znovu strašili domácí a Castellazzi se musel nejednou činit. V 56. minutě ale nemohl dělat vůbec nic, Ceccarelli poslal do pokutového území nádherný centr, tam stál zcela osamocený Budan a přesný zásahem poslal Cesenu do překvapivého vedení - 1:0 pro domácí. Interu se sice podařilo vyrovnat, ovšem branka nebyla kvůli Ranocchiovu nedovolenému počínání uznána. Obrovskou šanci zahodil i Pazzini, který z vyložené pozice hlavičkoval trestuhodně mimo branku.

Na druhé straně mohl zvýšit Malonga, ale zblízka nedokázal překonat skvělého Castellazziho, jen díky němu Inter prohrával jenom 0:1. Cesena držela výsledek až do samotného konce a zdálo se, že urve klíčové tři body. V tom ale najednou udeřil Giampaolo Pazzini, v nastaveném čase se položil do Eto’ova centru a vyrovnal na 1:1. O pár desítek sekund později pak pro změnu využil Maiconův přesný centr a dokonale otočil skóre ve prospěch hostí - 1:2 pro Inter Milán.