Rozhodčí: Luca Banti
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (28 Zarate 72'); 10 Sneijder (11 Alvarez 45'); 7 Pazzini, 22 Milito. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 23 Ranocchia, 26 Chivu, 18 Poli). Trenér: Claudio Ranieri.

Lecce (4-4-2):81 Benassi; 30 Oddo, 13 Miglionico, 40 Tomovic; 7 Cuadrado, 18 Giacomazzi (8 Obodo 78'), 26 Blasi, 10 Olivera, 28 Brivio; 24 Muriel (11 Seferovic 73'), 17 Di Michele.(25 Petrachi, 16 Diamoutene, 21 Grossmuller, 22 Piatti, 91 Bertolacci). Trenér: Serse Cosmi

Inter selhal. Na hřišti sestupem ohroženého Lecce nedokázal zužitkovat svoji převahu a prohrál 1-0. Lecce vyhrálo poprvé v sezoně na domácím hřišti. Inter klesl na pátou příčku, Lazio je znovu čtvrté.

Samuel nastřelil hlavou tyč.

Interu nebyly uznány dvě branky. Zatímco druhá Militova neplatila správně pro ofsajd, v případě Cambiassovy trefy to spíš vypadalo na regulérní branku.

Nerazzurri měli hlavně v prvním poločase mnoho velkých šancí, ale když už se dokázali dostat ke střele, zmařil jejich naděje skvělý gólman Benassi.

Trenér Ranieri v poločase stáhl ze hřiště Sneijder a nahradil ho Álvarezem. Výměna však ke zlepšení v proměňování šanci nevedla.

Mauro Zarate si stejně jako v týdnu v pohárovém utkání proti Neapoli zahrál zhruba poslední čtvrthodinku, tentokrát však byl jeho výkon doslova tragický.

Julio Cesar

Inter nedorovnal rekord z Mourinhovi éry, vítězná šňůra se zastavila na 7 zápasech.

Černomodří nevyhráli v Lecce ani loni, kdy tu remizovali 1-1. Od roku 2004 zde v posledních 6 zápasech vyhráli pouze dvakrát.

Branka Giacomazziho znamenal, že nerazzurri inkasovali v lize po dlouhých 446 minutách.

Fotbalisté Lecce poprvé na jaře vyhráli a hned si vyskočili na jednoho z aspirantů na titul, na Inter Milán! O výhře outsidera nad favoritem rozhodl v prvním poločase Guillermo Giacomazzi. Inter také porážkou 0:1 přišel o dlouhou sérii beze ztráty bodu. Po zápase si hosté stěžovali na sudího, jenž jim neuznal dvě branky.

Interisti nemuseli na první branku zápasu čekat dlouho, jenže chybu brankáře Benassiho Milito nepotrestal, z ostrého úhlu netrefil odkrytou branku. Lecce hrozilo zejména z brejků, při jedné situaci Muriel přesprintoval Samuela, naštěstí pro hosty rychle vyběhl brankář Julio Cesar. Poté přišly dvě zajímavé šance Lecce, nejprve Cuadrado střílel vedle a ve 28. minutě nezareagoval nikdo na přihrávku Olivery, která byla adresováná před prázdnou branku.

Skóre se poprvé nezměnilo ani přesně po půlhodině hry, Samuelovu hlavičku z rohového kopu fantasticky vychytal Benassi a hned po něm ho nepřekonal z vyložené šance Pazzini. Inter nakonec na neproměnění těchto šancí doplatil. Guillermo Giacomazzi si ve vápně zpracoval míč a okamžitě přesně vystřelil - 1:0 pro Lecce.

Nerazzurri následně přidali plyn a svého soupeře několikrát pořádně zmáčkli, na vyrovnávací trefu to však nestačilo. Pár minut po změně stran sice vyrovnal Cambiasso, jenže jeho branka nebyla pro ofsajd uznána. Jak ukázal opakovaný záběr, jednalo se o velmi citlivé rozhodnutí. V 71. minutě se navíc celá situace opakovala s tím rozdílem, že skóroval Milito a rozhodčí měl tentokrát pravdu, skutečně se jednalo o ofsajd. Hráči Interu se nemohli přes úporně bránící Lecce prosadit, naopak v závěru se otvírala místa pro nebezpečné brejky. Jeden z nich zneškodnil v nastaveném čase Julio Cesar. Trenér Lecce Serse Cosmi v závěru už netrpělivě vyhlížel závěrečný hvizd, ten jakmile přišel, pustil se do oslav.