Nejlepší hráč: Walter Samuel

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 21 Gargano, 19 Cambiasso, 55 Nagatomo; 7 Coutinho (Guarin 46'); 99 Cassano (Pereira 53'), 22 Milito (Palacio 71'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 16 Mudingayi, 20 Obi, 41 Duncan, 42 Jonathan, 44 Bianchetti, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

AC Milán (4-4-2): 32 Abbiati; 25 Bonera (Abate 50'), 76 Yepes, 5 Mexes, 2 De Sciglio (Robinho 57'); 34 De Jong, 18 Montolivo; 28 Emanuelson, 10 Boateng, 92 El Shaarawy (Pazzini 71'); 22 Bojan. (1 Amelia, 59 Gabriel, 8 Nocerino, 13 Acerbi, 16 Flamini, 17 Zapata, 21 Costant, 23 Ambrosini, 77 Antonini). Trenér: Massimiliano Allegri.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Nadále platí, že Inter na hřištích soupeřů v letošní sezoině pouze vyhrává. Výhra v derby byla sedmá výhra v řadě a pouze v jednom utkání Inter inkasoval a pouze v tomto vyhrál pouze o jednu branku.

Inter vyhrál třetí milánské derby po sobě. Loni se doma radoval z výhru 4-2 a "venku" vyhrál stejně jako dnes 1-0.

Inter v tabulce klesl na čtvrté místo, protože Lazio dokázalo vyhrát vyšším rozdílem a má tak lepší skóre.

Jedinou branku zápasu vstřelil již ve 3.minutě Samuel hlavou. Z úhlu se trefil po centru z levé strany od Estebana Cambiassa, který zahrával přímý kop po faulu Bonery na Cassana.

V 47.minutě viděl Yuto Nagatomo za hraní rukou druhou žlutou kartu a nerazzurri hráli téměř celý druhý poločas v oslabení.

Fotogalerie Serie A, 7.kolo -> AC Milán - Inter - zobraz všechny fotky

Walter Samuel

Cambiasso a Zanetti

Cambiasso a Milito

Hernanes a Samuel

Inter vyhrál své 50.derby.

Derby skončilo remízou naposledy v 24.října 2004, zápas tehdy taktéž v rámci 7.kola skončil bez branek.

Remízou letos ještě neskončil ani jeden ligový zápas Interu.

I na potřetí ovládl slavné "Derby della Madoninna" Inter Milán. Na San Siru se tentokrát žádná přestřelka nekonala, Inter zvítězil brzkou brankou Waltera Samuela 1:0 a vrátil se na třetí místo. Rossoneri k vyrovnání nepomohlo ani vyloučení obránce Nagatoma, tým trenéra Allegriho klesl na jedenácté místo.

AC vstoupilo do zápasu tím nejhorším způsobem. Už ve čtvrté minutě neuhlídala obrana Rossoneri při bránění standardní situace Waltera Samuela a Inter vedl 1:0. Argentinského urostlého stopera nechali hlavičkovat na zadní tyč a to se zkrátka nemohlo obejít bez trestu. Za další tři minuty to mohlo vypadat s AC ještě hůř. Abbiati vyrobil velkou chybu a jen taktak, že jí Milito nepotrestal!

Červenočerní se dostávali do zakončení těžce, proto zkoušel z dálky střílet Emanuelson a El Shaarawy, ani jeden z nich ale neuspěl. Přesně po půlhodině hry se rovněž netrefil mezi tři tyče Boateng a skóre nadále zůstávalo stejné. Inter vedl po prvním poločase 1:0, ale byl si moc dobře vědom, že udržet výsledek bude těžkým úkolem.

Zvláště když ve 48. minutě uviděl druhou žlutou, a tedy červenou kartu, japonský obránce Yuto Nagatomo. Od této chvíle se AC usadilo na polovině Interu a začalo mařit jednu šanci za druhou. Ránu Montoliva Handanovič vyrazil a Bojan Krkič následně servíroval na Boatenga. Ten nebyl ve vyloženě výhodné pozici, přesto vystřelil, ale vůbec netrefil branku. O tři minuty se prakticky celá akce zopakovala, Montolivo znovu pálil a Handanovič znovu vyrážel. Dorážející Bojan však podklouzl a tím bylo nebezpečí pro Inter zažehnáno.

Do ofenzívy AC se zapojil i bývalý hráč Interu Giampaolo Pazzini a byl hned blízko vyrovnání. Po dokonalém Robinhově centru mu ale míč těsně před nohou odskočil. Allegriho svěřenci okupovali branku Interu ale ne a ne vstřelit vyrovnávací gól. Hodně vzrušení přinesl střet Robinha se Samuelem. Brazilec se notně dožadoval pokutového kopu, ale sudí celou věc vyřešil udělením žluté karty Pazzinimu, přitom ten byl ve vápně jasně držen za dres.

Utkání spělo do svého konce a AC nepomohl ani tříminutový nastavený čas. Nerazzurri nejtěsnější výsledek uhájili a v milánském derby uspěli potřetí za sebou.

AC Milan 0-1 Inter Milan