Stankovič: Vítězství jsou jako penicilín

Stankovic

28/11/10 - Inter porazil v gólově hodně bohatém utkání Parmu 5:2 a alespoň částečně si napravil reputaci po nepovedených výkonech z poslední doby. Největší zásluhu má na vítězství Dejan Stankovič, který se trefil třikrát. Další branku přidal navrátilec po zranění Motta a jednou se trefil také jediný střelec ze zápasu s Twente Esteban Cambiasso. Na vedoucí AC ztrácí Nerazzurri 7 bodů.

"Byl to trochu šílený zápas, ale ukázali jsme, že jsme byli více šílení a že se nikoho nebojíme," neskrýval svou spokojenost Rafa Benitez. "Je tu mnoho věcí, které mě uspokojují. Především děkuji fanouškům, kteří byli v těžkých chvílích při nás. Líbili se mi mladíci na hřišti, Obiora, Natalino. Líbil se mi Motta. Také mě těší výkon Stankoviče, který podobnou satisfakci potřeboval. Díky tomu všemu jsem šťastný."

"Jedinou věc, kterou mohu udělat, když se nedaří, je zůstat v klidu, analyzovat a podívat se na to, co by mohlo být vylepšeno. Dnes jsme viděli reakci, které je tým schopen. Se svými svěřenci jsem spokojen."

Kapitán Zanetti hýřil po zápase spokojeností. "Na začátku jsme byli trochu pomalí, museli jsme změnit pár věcí. Pak už to šlo. Uhráli jsme výsledek, který jsme chtěli." V dresu hostů se představil bývalý hráč Nerazzurri Hernan Crespo. Vstřelil dva góly. "Hernán bude dávat góly vždy, je to rozený zabiják."

Na návrat Thiaga Motty na fotbalové trávníky se čekalo hodně dlouho. Návrat to byl povedený, Motta vstřelil čtvrtý gól domácích a tím i rozhodl celý zápas. "Fotbal je takový, neuvěřitelný. Jsem rád, že jsem se vrátil a vyhráli jsme. Jdeme kupředu. Uvidíte, že budeme zpět v boji o Scudetto."

Felice Natalino vystřídal o poločase nevýrazného Santona a zařadil se na jeho místo na pravém kraji obrany. 18letý Ital si připsal debut v dresu Interu. "Nečekal jsem, že budu dnes hrát. Ale doufal jsem. Snažil jsem se nedat najevo nervozitu a pomoci týmu. Věnuji tento okamžik rodině, táta byl na stadionu. Věnuji ho také mé přítelkyni a klubu. Emoce? Ano, ale myslím si, že to bude vždy výjimečný zážitek hrát na tomto stadionu. Mé vzory? Zanetti, Materazzi, Lucio."

"Byl to divný zápas, klidně to mohlo být 7:5. Potřebujeme brát každý následující zápas jako by to bylo finále. Vítězství jsou jako penicilin, léčí vaše šrámy a hned jste připraveni na další výzvy," řekl hrdina zápasu Dejan Stankovič. "Dnes jsme ten zápas měli lépe kontrolovat. Nyní se soustřeďme na Lazio a MS klubů. Mourinho je minulost. Soustřeďme se na současnost. Našemu trenérovi dnes můžeme pogratulovat. Musíme se pohnout kupředu."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

379x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy