1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
14.kolo 28/11/10 12:30 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   63.770
Venku:  24.449
Dom.max: 80.018
Ven.max: 38.998

18' Stankovič, 19' Stankovič, 23' Cambiasso, 72' Thiago Motta, 75' Stankovič - 4' Crespo, 36' Crespo
Nejlepší hráč: Dejan Stanković

INTER (4-2-3-1): 12 Castelazzi; 2 Cordoba, 6 Lucio, 23 Materazzi, 4 Zanetti; 5 Stankovic (78' 40 Nwankwo) 19 Cambiasso; 88 Biabiany (67' 8 Thiago Motta) 10 Sneijder, 39 Santon (46' 57 Natalino); 27 Pandev. (21 Orlandoni, 31 Alibec, 34 Biraghi, 36 Benedetti). Trenér: Rafael Benitez.

Parma (4-3-3): 83 Mirante; 5 Zaccardo, 29 Paletta, 6 Lucarelli, 3 Antonelli; 7 Candreva, 10 Dzemaili, 18 Gobbi (46' 80 Valiani); 21 Giovinco (71' 86 Bojinov), 9 Crespo, 13 Angelo (90'+1' 22 Ze Eduardo). (1 Pavarini, 24 Paci, 26 Pisano, 51 Della Fiore). Trenér: Pasquale Marinoi.

Nerazzurri se zvedají. Po pěkném výkonu v Lize mistrů proti Twente, kterému chybělo jen více gólu, podali slušný výkon i v lize.

AC Milán a Juventus pouze remizovali a tak se rozdíl mezi největšími konkurenty zmenšil. Inter ztrácí na městského rivala, který je první, sedm bodů.

Fanoušci protestovali, protože zápas se hrál v době oběda. Na tribunu Curva Nord začali chodit až v 4.minutě a většina jich tak neviděla brzký gól Crespa. Celkově jich bylo na Stadio G. Meazza necelých 50 tisíc, což je nejmenší návšteva sezony.

Kvůli zranění nemohou hrát Chivu, Coutinho, Samuel, Suazo, Julio Cesar, Maicon, Mariga, Milito, Muntari, Obi a Rivas.

Samuel Eto'o má distanc na tři zápasy. V minulém utkání hlavičkoval do hrudi protihráče. Na hroto útoku ho zastoupil Goran Panděv. Ten však góly nestřílí ani z vyložených pozic, což dokázal i dnes. V 80.minutě netrefil prázdnou bránu.

Lavička náhradníků pro tento zápas: Nwankwo 19 let, Alibec 19 let, Biraghi 18 let, Benedetti 18 let, Natalino 18 let a staří mazáci Thiago Motta a Orlandoni.

První start za Inter si připsal mladíček Felice Natalino. Po přestávce nahradil na kraji zálohy Santona.

Ve 4.minutě vstřelil gól Hernan Crespo. To znamenalo, že pokud Inter chce vyhrát, bude muset dát aspoň dvě branky. To se však předtím nestalo devět zápasů v řadě. tentoktát to však neplatilo. Nerazzurri se trefili pětkrát, což bylo to samé, co dohromady za posledních šest zápasů.

Středoví záložnící se uzdravují a je to znát. Všech pět gólů zařídili oni.

Thiago Motta se po dalším zranění konečně dostal zase na trávník. Byl to jeh odruhý start v sezoně. Stačilo necelých pět minut a návrat oslavil gólem.

Dejan Stankovič se doposud v lize netrefil, proti Parmě však slavil hattrick. V rozmezí 18. a 19.minuty otočil skóre z 0-1 na 2-1 dvěma podobnými góly. V obou případech střílel z dálky a jeho střelu tečoval někdo z obránců Parmy. Třetí gól přidal v druhém poločasu po náhravce Sneijdera.

Tragický výkon podal Marco Materazzi. Zavinil oba góly a udělal i další vářné chyby. U prvního gólu Crespa vůbec nebránil, u druhého při odkopu přihrál přímo protihráči.

Hernan Crespo, bývalý Interista, byl blízko hattricku. Dva góly dal, ve třetím případě nastřelil hlavou tyč. Při odchodu ze hřiště mu aplaudovalo celé San Siro. On divákům zatleskal.

Nejlepším hráčem prvního poločasu byl jednoznačně Biabiany. Jeho průniky zaměstnávali několik protihráčů najednou, díky tomu mohl mladý útočník připravovat prostor pro své spoluhráče. Na všechny góly v prvním poločase nahrál, po přestávce už moc vidět nebyl.

V 88.minutě odstoupil ze hry kvůli lehčímu zranění Wesley Sneijder. Inter už střídat nemohl a tak dohrál zápas v deseti hráčích. Vzhledem k výsledku to nevadilo.

Parma kromě dvou branek nastřelila také dvakrát tyč.

Stanković a Zanetti

V zápase nebyla udělena ani jedna karta.

Inter vystřelil pouze 6x na bránu a dal 5 branek. Hosté se z 10 pokusů mezi tři tyče radovali dvakrát.

Interu se proti Parmě doma daří. Posledních pět zápasů vyhrál. Poslední prohra se datuje do roku 1999.

Inter byl před tímto kolem jedním z pěti týmů, který neměl v této sezoně ještě vyloučeného hráče. Naposledy viděl červenou kartu Muntari v březnu proti Cagliari.

Biabiany odehrál stý soutěžní zápas v Itálii. Oslavil ho třemi gólovými asistencemi.

Úžasné představení připravili všem na San Siru přítomným divákům hráči Interu a Parmy. Byly to doslova gólové hody při nedělním odpoledni a tifosi si přišli i na výtečný fotbal. Sečteno podtrženo, Inter rozstřílel Parmu 5:2, nicméně výsledek je možná trochu nespravedlivý, protože hosté rozhodně nehráli špatně. Vždyť je dvakrát zastavila branková konstrukce.

O tom, že Parma nehrála druhé housle, svědčí už samotný úvod utkání, kdy Crespo překvapil Nerazzurri rychlým gólem. Ve čtvrté minutě z pravé strany nacentroval Angelo a Crespo se z voleje trefil do sítě svého bývalého zaměstnavatele. To byla pro Inter hodně těžká rána, protože svěřenci Rafaela Beníteze potřebovali nutně vyhrát.

Obhájce Scudetta na úvodní úder soupeře odpověděl ve velkém stylu a během pěti minut stav dokonale otočil, ne však na 2:1, v rozmezí 17. a 22. minuty dokázal vstřelit góly tři. Vše začalo Stankovičovou ránou zpoza šestnáctky, kterou výrazně tečoval Lucarelli a Mirante jen sledoval, jak míč zapadl k jeho levé tyči. Neuběhla ani minuta a Stankovič se radoval podruhé. Biabiany mu poslal míč proti noze a srbský záložník opět pomocí teče, tentokrát od Antonelliho, zavěsil. Ve 22. minutě vše dokonal Esteban Cambiasso, k němuž se po Sneijderově rohu dostal míč od Lúcia a argentinský reprezentant už na zadní tyči jen doklepával.

Parma to ale nevzdala a deset minut před koncem prvního poločasu snížila. Byl to opět Crespo, který byl nejaktivnějším z hostí a před přestávkou vykřesal parmskou naději. Tři minuty nato mohl Crespo dokonce vyrovnat a dokonat hattrick, jenže po Angelově centru byl proti jeho hlavičce Castellazzi.

Druhá pětačtyřicetiminutovka měla stejné tempo jako ta první, a tak se bylo v Miláně na co dívat i nadále. Hned na začátku kopal standardku Sneijder a Cambiasso zakončoval vedle. Vzápětí se na druhé straně řítil na Castellazziho Crespo, ale ani tentokrát Argentinec třetí gól nedal. Hra se zas okamžitě přesunula před branku Miranteho, kterého vystrašil z dálky Stankovič. Jeho nepříjemný pokus jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

To vše se stalo v rozmezí prvních třech minut. V 51. minutě byla Parma gólu zdaleka nejblíže, Angelo byl sám ve vápně, svou střelou dokonce Castellazziho překonal, jenže míč nakonec zastavila tyč. V 67. minutě zažil velký návrat Thiago Motta, jenž vystřídal Biabianyho a dostalo se mu velkého aplausu. Dvacet minut před koncem se pak fanouškům odměnil, když nechytatelnou dělovkou po Sneijderově trestném kopu propálil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 4:2.

Vzápětí mohl přidat pátý zásah Panděv. Motta si probil cestu až před brankáře, ale zakončit již nestihl. Míč se ale dostal k volnému Panděvovi, který ale šancí pohrdl a napálil míč do boční sítě. Na druhé straně měl opět výtečnou příležitost k dokončení hattricku Hernan Crespo, ale nebylo mu přáno, hlavička se odrazila od břevna. To samé však nemohl říci Dejan Stankovič, jenž se na druhé straně po Sneijderově přihrávce a přesném zakončení právě z hattricku radoval. V závěrečné desetiminutovce měl ještě jednu šanci Crespo, netrefil. Proti Palettovi si pak připsal poslední dobrý zákrok Castellazzi a Inter zvítězil 5:2.