1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
28.kolo 06/03/11 15:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   60.045
Venku:  28.113
Dom.max: 80.018
Ven.max: 50.000

50' Pazzini, 51' Eto'o, 57' Eto'o, 71' Panděv, 84' Nagatomo - 40' Palacio, 90' Boselli.
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia (78' 55 Nagatomo), 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 5 Stankovic (46' 27 Pandev); 10 Sneijder; 7 Pazzini (75' 14 Kharja), 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 17 Mariga, 23 Materazzi, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo

FC Janov (4-3-3): 1 Eduardo; 20 Mesto, 3 Dainelli, 13 Kaladze (73' 2 Chico), 24 Moretti; 7 Rossi, 5 Konko (74' 23 Antonelli), 33 Kucka, 18 Rafinha; 8 Palacio, 43 Paloschi (74' 9 Boselli). (73 Scarpi, 35 Polenta, 71 Jankovic, 77 Milanetto). Trenér: Davide Ballardini.

Inter otočil zápas s Janovem. O poločase prohrával 0-1, nakonec vyhrál 5-2.

V tabulce se situace moc nezměnila. AC Milán porazil Juventus a tak stále drží 10 kol před koncem náskok pěti bodů. Neapol ztratila body za remízu a tak na druhý Inter ztrátí 3 body.

Po dlouhé době se hrálo v tradiční čas italské ligy v neděli od 15 hodin. Přestože bylo teplo a slunečné počasi, přišlo zhruba 56 tisíc diváků, což je ze 14 odehraných domácích zápasů pátá nejnižší návštěvnost.

Leonardo neměl k dispozici pouze zraněného Samuela, Milita a Cambiassa.

Inter otočil skóre během dvou minut brankami Pazzinoho a Eto'a. Přestože vedl a přidával další branky na jeho hráčích bylo vidět, že chtějí nadále útočit.

Japonec Nagatomo přišel na trávník na posledních 12 minust a stihl vstřelil svůj premiérový gól v černomodrých barvách. Po nahrávce od Kharjy se z otočky trefil přesně pod břevno.

Inter hrál s Janovem v lednu osmifinále Italského poháru. Ačkoliv vedl 2-0 a 3-1 nakonec byl rád za výhru 3-2. Tehdy se do sítě Interu trefil Kharja.

Fotogalerie Serie A, 28.kolo -> Inter - FC Janov - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Samuel Eto'o vstřelil 16. a 17.ligovou branku. S Di Vaiem z Bologni se dělí o třetí příčku v tabulce střelců Serie A. Edison Cavani z Neapole má 20 zásahů, Udineský Antonio Di Natale je ještě o dvě trefy lepší.

Giampolo Pazzini má na kontě 11 tref, z toho šest si připsal v dresu Sampdorie.

Inter má nevídaný gólový průměr. Od 28.listopadu odehrál doma 8 zápasů a kromě minulého duelu s Cagliari, kdy vstřelil pouhou jednu branku, se jeho hráči radovali vždy minimálně třikrát. Ve třech zápasech dokonce vstřelili pět branek. Fanoušci na San Siru si gólový průměr 3,625 za toto období určitě vychutnávají. Navíc góly vidí i tam, kde by nechtěli. Inter má ve stejných zápasech průměr 1,625 inkasovaných branek, což dohromady dělá úctyhodných 5,25 gólu za zápas. A pak že je italská liga nudná.

V roce 2008 Inter Janov také pokořil vysokým rozdílem. Vyhrál 4-1. Mezitím se hrály dva zápasy a oba skončili v Miláně bez branek.

17.10.2009 vyhrál Inter v Janově 5-0.

Z novu se potvrdilo, že Inter střílí góly hlavně v druhém poločasu, přesněji v posledních 30 minutách. V lize není nikdo lepší.

Inter spolu s Cagliari zůstává jediným týmem, který ještě neměl vyloučeného jediného hráče.

Inter 17 zápasů v řadě nepoznal v Serii A remízu.

Inter, AS Řím a Bari jsou týmy, které zahrávali nejvíce penalt - 6. Jedna nebyla proměněna.

Hráči Interu odehráli vynikající zápas s Janovem. Diváci viděli dohromady 7 gólů a vůbec si nemohli stěžovat na nudný průběh. Janovští prokázali, že uměj potrápit a také snadno prohrát.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, gól Samuela Eto´o však rozhodčí posoudili jako ofsajdový a nikdo nemohl nic namítat. Genoa také zahrozila, jenže střely Rafinhy a Paloschia byly zablokovány. Kamerunský útočník Eto´o dnes asi dobře spal. Dokázal obejít dva hráče hostů a ještě přihrát Pazzinimu, ovšem Ital nebyl dostatečně rychlý a tak branku tato akce neohrozila.

Janov ohrozil branku Nerazzurri v 37. minutě. Střela nesedla Konkovi, míč zkusil ještě dohnat Paloschi, ale balón už do branky nestihl dostat. Ve 40. minutě se hosté dočkali. Palacio využil zaváhání bývalého spoluhráče Ranocchii a ke vzdálenější tyči prostřelil Júlia Césara. Do konce první půle jsme už nic neviděli.

Druhá půle nebyla pro Janov nijak dobrá. Hráči už nehráli jako v prvním poločase a to bylo vidět na průběhu hry. V 50. minutě přišlo vyrovnání. Pazzini dostal pas od Maicona, který využil ve svůj prospěch a srovnal stav na 1:1. Fanoušci černomodrých ještě ani nedotleskali a mohli začít znovu. Eduardova chyba dostala Janov na kolena. Kamerunský hráč dorazil střelu Panděva – 2:1. Samuel Eto´o si přidal další zářez na pažbu. V 57. minutě pohřbil šanci Janova na vyrovnání. Chybu si asi neodpustí Mesto, který lacino daroval tento gól.

Střídající Panděv ukázal, co v něm je. Dorazil míč do branky a potvrdil vítězství Interu. Krajní obránce Nagatomo ukázal, že jeho koupí Inter zbytečně nevyhodil peníze. Svůj premiérový gól vstřelil v 84.minutě. V pokutovém území se dostal k míči jako první a Eduardo byl krátký.

Nakonci utkání ještě hosté dokázali snížit brankou střídajícího Boselliho na 5:2. Nerazzurri tedy potvrdili roli favorita a tři body zůstali v Miláně.

Autor: Jan Šmídl