1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
15.kolo 03/12/10 20:45 CET - Stadio Olimpico, Řím
Doma:   63.770
Venku:  26.357
Dom.max: 80.018
Ven.max: 39.710

26' Biava, 52' Zarate, 89' Hernanes - 74' Panděv
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-2-3-1): 12 Castellazzi; 57 Natalino (82' Santon), 6 Lucio, 2 Cordoba, 4 Zanetti; 5 Stankovic (36' Thiago Motta), 19 Cambiasso, 11 Muntari (54' Alibec); 88 Biabiany, 10 Sneijder; 27 Pandev.(21 Orlandoni, 23 Materazzi, 36 Benedetti, 40 Nwankwo). Trenér: Rafael Benitez.

Lazio (4-3-1-2): 86 Muslera; 2 Lichtsteiner, 20 Biava, 3 Dias, 26 Radu; 32 Brocchi, 11 Matuzalem, 6 Mauri; 8 Hernanes (90'+1' Bresciano); 10 Zarate (80' Ledesma), 22 Floccari (86' Rocchi). (12 Berni, 18 Kozak, 21 Diakité, 39 Cavanda). Trenér: Edy Reja.

Inter prohrál v Římě s druhým Laziem. Venku tak nevyhrál již potřetí.

Sulley Muntari se po měsíční absenci zaviněné zraněním lýtka vrátil rovnou do základní sestavy.

Marodka Interu je nadále obrovská. Chybí Chivu, Coutinho, Samuel, Suazo, Julio Cesar, Maicon, Mariga, Milito, Obi a Rivas.

Druhý zápas si v rámci disciplinárního trestu odseděl Samuel Eto'o. V útoku tak kvůli zranění hrál neplodný Panděv a běhavý Biabiany.

Zatímco na bývalého hráče Lazia Panděva domácí fanoušci pískali, Dejanovi Stankovičovi tleskali.

Dejan Stankovič musel střídat kvůli zranění.

Inter měl při prvním gólu smůlu. Po rohovém kopu hlavičkoval Hernanes, střelu mírně tečoval Flocarri, Castelazzi zázračně při pádu vzad dokázal míč zpomalit a Esteban Cambiasso ho nůžkami na brankové čáre odpálil. Bohužel však do vedle stojícího Biavy, od jehož břicha se balón odrazil do sítě.

Felice Natalino měl další premiéru. Po minulém prvním startu za Inter si připsal první zápas v základní sestavě. Výkon předvedl velmi slušný, bohužel ho však zkazil chybou u druhého gólu Lazia. Nedokázal odkopnout centru letící za obranu, Zarate pak pohodlně přehodil gólmana Castellazziho.

18letý mladíček Natalino se do základní sestavy dostal přes jen o rok staršího Davida Santona, kterému se ještě před rokem předpovídala velká budoucnost. Proti Laziu si zahrál posledních 10 minut a znovu se ukázalo, že to není úplně ono. Natalino byl i lepší.

Goran Panděv vstřelil konečně gól. Naposledy se trefil 21.srpna ve finále Italského superpoháru do sítě AS. Při gólu měl štěstí. Jeho první pokus zablokoval obránce a míč se odrazil přímo k němu, následně Muslera obstřelil.

Wesley Sneijder nastřelil v poslední minutě nastavení břevno.

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Lazio se minimálně do zítřka dotáhlo na AC Milán. Biancocelesti v krásném utkání přehráli mistrovský Inter 3:1 a vítězství slaví naprosto zaslouženě. Svěřencům trenéra Beníteze se začíná obhajoba dost výrazně vzdalovat.

Domácí borci se mistrovského Interu v žádném případě nezalekli a defenzíva Nerazzurri se musela hodně činit. První vážnější moment vymyslel Zarate pro Hernanese, ten ale promáchl a Dias následně napálil míč do hrudníku obránce Lucia. Na druhé straně se natlačil k hlavičce Muntari, pro Inter z toho vznikl jenom rohový kop. Další velmi důrazné varování vyslal na branku Interu Floccari, Castellazzi jeho střelu vytáhl, dorazit ještě mohl Mauri, ale toho včas zablokoval Zanetti.

Úvodní branka tohoto šlágru padla po rohovém kopu, po hlavičce a rychlé teči Castellazzi skvěle zasáhl, bohužel jeho spoluhráči mu příliš nepomohli a míč od prsou Biavy skončil v síti - 1:0 pro Lazio. Inter na inkasovanou branku zareagoval tvrdým přímým kopem Sneijdera, který Muslera vyrazil. Z dorážky pak minul Panděv. Poslední slovo měl v prvním poločase Inter, respektive střídající Motta, Muslera ale opět zasáhl.

I ve druhé půli byl k vidění atraktivní fotbal plný šancí. Zejména Lazio si s posledními mistry pohrávalo, samozřejmě v pozitivním smyslu slova. V 52. minutě se Olympijský stadion znovu zaradoval, Zarate v žádném případě nebyl v ofsajdu a lehkým oblouček přehodil padajícího Castellazziho - 2:0 pro Lazio. Hosté byli jako opaření a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. Castellazzi zabránil další brance rychlým výběhem a zmařil šanci i Maurimu.

Až do 74. minuty toho Inter moc nepředvedl, jenže kontaktní branka, o kterou se postaral Goran Panděv, mu vlila novou krev do žil. Makedonský fotbalista propálil Musleru nadvakrát, poprvé byla jeho střela zablokována domácím obráncem. Po brance na 2:1 z pohledu domácích vycítil Inter šanci na vyrovnání. Wesley Sneijder hned dvakrát velice nebezpečně zahrozil a pět minut před koncem spálil další velkou šanci Interu Panděv. Lazio se v tuto chvíli bránilo, ale poté, co předvedlo jeden brejk, tak si vypracovalo standardní situaci z velmi dobré vzdálenosti. Z přímého kopu pak Hernanes zvýšil na 3:1 a pečetil vítězství Lazia. Interu se ještě mohlo podařit snížit, ale Sneijdera zastavilo břevno.