Mistři Itálie 2023/24

Zprávy o Interu Milán 07.04.2022 

AC Milán a Inter prohlásily, že s výstavbou nového stadionu spěchají a vyberou si nejrychlejší projekt, i kdyby to znamenalo přesunout nový domov mimo město. Milánské kluby schválily projekt výstavby svého nového stadionu v areálu San Siro na konci roku 2021. Tento nový stadion však nebude hotový dříve než v roce 2027, protože zahajovací ceremoniál zimních olympijských her v roce 2026 se bude konat ještě na Stadio Meazza.

Objevily se zprávy o alternativním projektu stadionu kousek od Milána, ve městě Sesto San Giovanni. Starosta města tento projekt před několika týdny potvrdil a Inter i AC Milán uvedly, že by se mohly rozhodnout pro stěhování z Milána.

"Očekával jsem něco rychlejšího, zejména vzhledem k tomu, že jsme v Miláně," řekl prezident Milána Paolo Scaroni v rozhovoru pro Tutti Convocati. "Nový stadion je pro všechny, nejen pro fanoušky. Jsme si však vědomi, že byrokracie v Itálii není vstřícná. Inter a Milán mají stejnou vizi a ambice. Nový stadion je pro město, jako je Milán, zásadní součástí. Problém je v tom, že tento projekt patří klubům, a ne milánské samosprávě. Jedním z důvodů, proč hledáme alternativy mimo město, je, že by projekt byl rychlejší. Spěcháme, abychom měli nový stadion."

Stejný názor má i ředitel Interu Alessandro Antonello. "Jsme si vědomi toho, že systém není vstřícný, zejména pokud jde o sportovní infrastrukturu," dodal. "Potřebujeme jistoty, protože nejistota je pro investory těžko přijatelná. Čekáme na schválení projektu. Veřejná debata je nutná kvůli transparentnosti, ale jiná evropská města by viděla stadion hotový za tři roky. Potřebujeme mít alternativu, protože naším cílem je mít nový stadion co nejdříve."

Milánský starosta Beppe Sala minulý týden zveřejnil dokument podepsaný řediteli Milána a Interu, kde potvrdili svůj závazek vybudovat stadion v areálu San Sira. Projekt však musí být schválen po veřejné diskusi za účasti občanů, což celý proces značně prodlužuje.

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy