Mistři Itálie 2023/24

Zprávy o Interu Milán 25.10.2021 

Jak to bylo s penaltovým zákrokem Dumfries v Derby d'Italia? Zasáhl Dumfries Alexe Sandra? Ano. Bylo to v pokutovém území? Ano. Byl tento kontakt hodný penalty? Pravděpodobně ne. Byla to jasná a zjevná chyba rozhodčího, aby musel VAR na ni upozornit? Pravděpodobně ne.

V Itálii se ozývají hlasy, že VAR není stále používán správně. Tato kontroverzní penalta to potvrzuje. Kdyby Inter-Juve byl zápasem Premier League nebo Ligy mistrů, rozhodčí by tuto kontrolu VAR neprovedl. Debata o tom, který model je lepší, je otevřená, ale je fakt, že bez ohledu na Inter-Juventus se VAR v Serii A používá častěji než v jiných ligách a evropských soutěžích.

25/10/21 - Simone Inzaghi tvrdí, že penalta byla jediným způsobem, jak mohl Juventus dát gól. Inter ho měl pod kontrolou od začátku až do konce. Za protesty byl trenér vyloučen. Myslí si, že VAR tento incident řešit neměl.

Nerazzurri se ujali vedení zásluhou Edina Džeka, který nejrychleji zareagoval, když se střela Hakana Calhanoglua odrazila od dřevěné konstrukce a míč poslal do sítě.

Stefan de Vrij prozradil, že Inter pracuje na lepším hlídání protihráčů, aby se vyhnul protiútokům. Remíza 1:1 s Juventusem ho zklamala. "Z výsledku jsme velmi zklamaní. Byl jsem u toho incidentu, moc se mi to nezdálo, pak se ozval VAR a penaltu udělil. Samozřejmě jsme velmi zklamaní z toho, jak zápas skončil," řekl De Vrij pro DAZN.

Inter v této sezoně zatím poztrácel devět bodů v zápasech, kdy vedl. Hroší je jen Hellas Verona s deseti body.

Kromě dvou gólů bylo v Derby d'Italia na obou stranách relativně málo příležitostí ke skórování a De Vrij to vysvětluje tím, že se s trenérem Simone Inzaghim aktivně zaměřili na defenzivní pozice. "V týdnu jsme opravdu tvrdě pracovali na lepším pokrývání soupeře, protože jsme v poslední době inkasovali z příliš mnoha protiútoků, takže jsme se museli zlepšit. To znamená, že když ztratíme míč, jsme lépe rozestaveni, a dnes to fungovalo, protože jsme je do brejků pouštěli jen velmi málo."

To by nebyl zápas Juventusu, aby se mu nemohlo nějak pomoct. Inter většinu zápasu vedl díky brance Džeka 1-0 a takticky se snažil zápas ubránit a dohrát. Docela se mu to i dařilo, atraktivní to sice nebylo, ale bíločerné do šancí nepouštěl a vypadalo to, že má vše pod kontrolou. Jediný nebezpečím tak mohl být faul a nařízená penalta. Střídající Dumfries na hranici pokutového území v 86.minutě po odehrání míče nešťastně lízl kopačku Alexe Sandra. Rozhodčí penaltu nepískal, ale po doporučení VAR šel shlédnout videozáznam a za minimální zákrok, který nic neřešil a neovlivnil hru, nařídil ve prospěch Juventusu směšnou penaltu. Dybala ji bezpečně proměnil. Inter v 9.kole Serie A remizoval na San Siru s Juventusem 1-1.

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy