Serie A, 2.kolo
CAGLIARI
0:2
INTER

Inter ani v druhém kole Serie A nezaváhal, znovu neinkasoval a rozhodl o své výhře již v prvním poločase. Na Sardinii porazil nováčka soutěže Cagliari 2:0. První branku střetnutí vstřelil ve 21.minutě Denzel Dumfries. Nedlouho po té skóroval i kapitán Lautaro Martinez, který v prvním poločase stihl nastřelit i tyčku. V druhé půli nerazzurri ubrali z plynu a víceméně zápas dohráli a soupeře si pohlídali. I tak dokázal Calhanoglu s pomocí domácího obránce nastřelit další tyč. Inter je jediným týmem v Serii A, který ještě nedostal gól.

Postřehy k zápasu
TYČEVýhra mohla být vyšší, ale Inter dvakrát nastřelil tyč - v první půli Lautaro, ve druhé Hakan.
2Na konci zápasu asi jedinou a největší šanci domácích zmařil skvělým zákrokem Sommer, který tak udržel i ve druhém utkání čisté konto.
85Inter se střetl s Cagliari po 85. v Serii A. Nerazzurri dnes vyhráli 43.zápas, 14krát byli poraženi a 28 skončilo utkání remízou.
Nicolo Barella hrál proti týmu, který ho vychoval a za který odehrál v Serii A 100 zápasů. Proti žádnému jinému týmu se mu v lize tolik nedaří jako proti Cagliari. Hned u čtyřech gólů asistoval.
3Lautaro vstřelil třetí gól v této sezoně a společně s Girdoudem (AC Milán) a Osimhenem (Neapol) vede tabulku střelců.
71letý Claudio Ranieri, trenér sardinského celku, vedl v sezoně 2011–2012 i milánský Inter.
#20
30 let
Výška: 178 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2027

Highlights Youtube

Inter Milán zvítězil ve druhém kole Serie A na půdě nováčka z Cagliari 2:0. Na tříbodový večer Nerazzurri zadělali už v úvodní půlhodině, kdy pohledné kombinace zakončili nejprve Denzel Dumfries a o devět minut později také Lautaro Martínez. Na trefu nizozemského reprezentanta přihrávala letní posila z Německa Marcus Thuram, který si připsal premiérovou asistenci mezi italskou elitou přesně 17 let a 282 dní po poslední gólové přihrávce svého otce Liliana. Jakub Jankto nastoupil za celek ze Sardinie poprvé od začátku, ale po hodině hry byl vystřídán.

Zprávy o Interu Milán 30.05.2023

Deník La Gazzetta dello Sport uvádí, že Inter si pravděpodobně zahraje finále Ligy mistrů ve svých černomodrých domácích dresech. Ve finále, které se uskuteční 10.června, bude Manchester City veden jako domácí tým. To znamená, že Citizens budou v tomto zápase hrát ve své domácí soupravě a nastoupí tak v nebesky modrých barvách.

Otázkou bylo, zda UEFA povolí Interu hrát v domácím dresu nebo bude muset přejít na třetí žlutou sadu. Rozhoduje se na základě toho, zda je domácí dres Nerazzurri považován za příliš podobný kompletu soupeře. Na jedné straně je na tomto dresu výrazná modrá barva, to znamená, že zřejmě existuje určitá vizuální podobnost s domácí soupravou City. Na druhou stranu se oba odstíny modré barvy velmi liší. Navíc přítomnost černých pruhů na domácím dresu Nerazzurri zvyšuje vizuální kontrast s dresem City. Na schválení se stále čeká. Nicméně se předpokládá, že UEFA bude považovat dres Interu za dostatečně výrazně vizuálně kontrastní oproti domácímu dresu City.

Calcio e Finanza analyzoval finanční dokumenty Nerazzurri a odhalil rozsah neschopnosti DigitalBits vyrovnat své závazky s klubem. Společnost se stala hlavním sponzorem dresů loni v létě, ale v dubnu bylo její logo z klubových souprav odstraněno.

V sezoně 2021-22 byla společnost DigitalBits sponzorem Interu na rukávech. Podle dohody zaplatili plnou částku 5 milionů eur a také bonus 100 000 eur za postup do osmifinále Ligy mistrů. Kryptoměnová společnost však nevyplatila bonusy ve výši 1,6 milionu eur, které byly spojeny s vítězstvím v Coppa Italia a konečným umístěním v Serii A.

Navzdory tomu se Inter dohodl s DigitalBits na nové smlouvě, podle níž se stane novým hlavním sponzorem dresů. Základní dohodnutá částka činila 24 milionů eur a byla rozložena do tří plateb ve výši 8 milionů eur v červnu 2022, říjnu 2022 a únoru 2023. Dohodnuto bylo také dalších 5,75 milionu eur ve formě bonusů.

Žádná z těchto plateb nebyla uskutečněna. Inter neobdržel celých 30 milionů eur a nakonec odstranil logo DigitalBits ze svých souprav napříč klubem, webových stránek a reklamních poutačů. Nerazzurri nyní hledají nového hlavního sponzora dresů a podle nedávných zvěstí jednali s Turkish Airlines a Qatar Airways.

Čtveřice zraněných hráčů Interu Milán Henrikh Mkhitaryan, Milan Škriniar, Joaquin CorreaDanilo D'Ambrosio pracují na tom, aby se příští měsíc mohli zúčastnit finále Ligy mistrů proti Man City. Posledně jmenovaný 34letý hráč měl v zápase proti Atalantě křeče a musel střídat. Již příští víkend v zápase s Turínem by měl být ale k dispozici.

Záložník Mkhitaryana obránce Škriniar v současné době pracují na zotavení se ze zranění a tvrdě trénují. Podle deníku Gazzetta dello Sport existují šance na to, že se Mkhitaryan uzdraví ze zranění stehna do istanbulského finále.

Milan Škriniar doufá, že bude fit už o víkendu proti Turínu. Trenér Simone Inzaghi předpověděl, že existuje velká šance, že by se slovenský reprezentant mohl proti Granatě vrátit. Škriniar se zotavuje z operace bederní páteře, kterou podstoupil minulý měsíc. Rekonvalescence osmadvacetiletého hráče však probíhá dobře. Podle listu Gazzetta existuje velká šance, že Škriniar bude pro ligový zápas s Turínem fit.

Cílem bývalého obránce Sampdorie by bylo, aby proti Granatě nastoupil jako náhradník v závěru utkání. Tak by mohl mít v nohách nějaký herní čas před finále proti City.

Osmadvacetiletý Joaquin Correa se zotavuje ze zranění lýtka, které si přivodil minulý týden při střídání ve finále Coppa Italia proti Fiorentině. Podle deníku Gazzetta má Correa stále problémy, přestože se po zranění snaží zotavit na fyzioterapii. Vypadá to, že bývalý útočník Lazia bude pro střetnutí se City závodit s časem.

Inter poděkoval fanouškům za rekordní podporu. Vášeň a podpora diváků tým provází v této neuvěřitelné sezóně, v níž Nerazzurri vyhráli italský pohár a superpohár a teprve je čeká vrchol sezony - finále Ligy mistrů. Svědčí o tom i čísla, opět mimořádná - na domácích zápasech bylo v průměru více než 70 000 fanoušků Nerazzurri. Byl tak překonán rekord v historii Interu. I poslední zápas proti Atalantě byl vyprodán.

Celkově tak všechny domácí soutěžní zápasy v této sezoně vidělo 1 973 505 diváků. Dohromady 28 utkání, 19 v Serii A, 3 v Coppa Italia a 6 v Lize mistrů. V zápasech Serie A tým podporovalo 1 379 978 fanoušků, v pohárech pak 593 527. Fanoušci Nerazzurri jsou v Itálii jasnou jedničkou v návštěvnosti. "DĚKUJEME, za stálou podporu a vřelost, kterou nám vždy projevovali, děkujeme 1 973 505krát a ještě jednou za všechny emoce, které jsme společně prožili, a za ty, které nás čekají," napsal klub na své oficiální stránce.

Mimořádný zápas odehrál Lautaro Martinez proti Atalantě. Číslo 10 v černomodrém dresu vyrovnalo svůj vlastní gólový rekord v Serii A a po Erlingu Haalandovi, Robertu Lewandowském a Kylianu Mbappém je čtvrtým hráčem, který dokázal v každé z posledních dvou sezón v pěti hlavních evropských ligách vstřelit více než 20 gólů. Jedná se o další certifikát kvality, který podtrhuje dosavadní skvělou sezónu. A konečně, v posledních týdnech se dvojice Lu-La vrátila do skvělé formy, když Lautaro Lukakuovi pomohl ke gólu již pátou asistencí v Serii A.

Dvěma góly vstřelenými během prvních tří minut zápasu do sítě Atalanty Inter vyrovnal to, co se mu podařilo 5. ledna 1941 proti AS Řím. Nerazzurri celkem vstřelili 11 gólů v prvních 15 minutách prvních poločasů, což se žádnému týmu v této sezóně Serie A nepodařilo. Útok Interu je s 32 vstřelenými góly také nejlepší v lize v prvních 45 minutách.

Romelu Lukaku vstřelil gól v první minutě v zápase Serie A již potřetí! Trefil se proti Beneventu v září 2020 a proti FC Janov v únoru 2021.

Primavera Interu loňské scudetto neobhájí. V základní skupině Serie A skončila na 7.příčce a přestože měla stejně bodů jako šestý AS Řím do Play off nepostoupila a sezona tak pro ní skončila.

V pondělí 29. května večer se v milánském televizním studiu uskutečnilo slavnostní předávání cen Primavera Best Awards, které pořádala společnost Sport Italia. Během akce byl oceněn záložník Interu Aleksandar Stankovič, který byl zařazen do nejlepší jedenáctky šampionátu Primavera 1 TIM.

Stankovič při předávání cen řekl: "Bohužel nám nepříliš pozitivní začátek neumožnil vstup do play-off, ale závěr šampionátu byl rozhodně dobrý. V průběhu sezony jsme se jako skupina ještě více stmelili, a to bude základem pro to, abychom to příští rok zkusili znovu s ještě větší silou. Z ocenění mám velkou radost, děkuji klubu i své rodině," řekl syn legendy klubu Dejana Stankoviče. Jeho druhý syn Filip je brankářem a aktuálně hostuje v FC Volendam.