FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
ZMI - Anketu ovládl Zlatan Ibrahimovič
10/02/09 - Ibra10/02/09 - Nejlepším hráčem Interu byl v první polovině sezony Zlatan Ibrahimovič. Tak rozhodly hlasy 196 čtenářů serveru FCInterMilano.com v 15.pokračování ankety Zlatý míč Interu. Jeho vítězství bylo jednoznačné. S rekordními 834 body získal na druhého v pořadí, obránce Maicona, náskok více jak 350 bodů. O necelou stovku dál je na třetím místě záložník Esteban Cambiasso. Kapitán týmu, Javier Zanetti, skončil s podobným odstupem na čtvrté příčce. Pátý je první nováček - Sulley Ali Muntari.

Kompletní výsledky ankety

Každý hlasující rozdělil mezi pět hráčů celkem 15 bodů. Pokud tedy vezmeme počet hlasujících a pět bodů od každého z nich, které mohl nejvíce získat jeden hráč, tak maximální počet bodů byl 980, k němuž švédskému ostrostřelci chybělo 146. Zlatan Ibrahimovič vyhrál anketu počtvrté za sebou. Stále platí, že pokud někdo již vyhrál a v následující části ankety cenu neobhájí, v dalších pokračováních již nemá šanci. Christian Vieri vyhrál prvních pět hlasování, Adriano další čtyři. Následovalo jedna výhra Luise Figa a Dejana Stankoviče, než se k "moci" dostal Zlatan.

pokračování...  


Zlatan Ibrahimovič prožívá skvostný rok. Vedle tradičně dobrých výkonů předvádí i střelecké hody. K dnešnímu dni má na kontě 14 ligových branek, což je o jednu méně než za celý předloňský rok, kdy do Interu přišel z Juventusu, a o tři méně než v loňském roce, kdy ho zastavilo zranění. Jeho bolavé koleno, které ho trápilo na jaře loňského roku drží. Ibra skončil v nejznámější anketě Zlatý míč časopisu France Football na devátém místě a je pro svůj tým nejdůležitějším hráčem. V tabulce týmových střelců nemá konkurenci. Mourinho vedle něj zkoušel všech 5 ostatních útočníků, ani jeden z nich se však gólově neprobudil a tak na druhé příčce v tabulce střelců Serie A je paradoxně obránce Maicon a záložník Stankovič se čtyřmi brankami. Stejný počet si soupeři vstřelili do vlastní brány.

15. Zlatý míč Interu 2008-09 (podzim)
fcintermilano.com
1Zlatan Ibrahimovič834
2Sisenando Maicon475
3Esteban Cambiasso382
4Javier Zanetti298
5Sulley Ali Muntari147
6Julio Cesar141
7Dejan Stankovič103
8Ivan Cordoba88
9Walter Samuel79
10Adriano78

MaiconTaké druhý Sisenando Maicon prožívá vynikající a nejlepší sezonu v kariéře. Jeho výborných výkonů si všimli i mnozí mimo Serii A a tak se o brazilském pravém bekovi mluví jako o jednom z momentálně nejlepším hráči na světě na tomto postu. Maicon nejenom že odvádí kvalitní defenzivní práci, ale velmi často chodí i útočit. Díky své vytříbené technice dokáže přejít přes několik hráčů a kvalitně odcentrovat. Většina jeho spoluhráčů ho vyhledává, když se ocitnou v nouzi anebo chtějí, aby něco vymyslel. Často po jeho centrech totiž padá gól. Na jaře skončil v naší anketě Maicon pátý.

Posun zaznamenal i třetí Esteban Cambiasso. Defenzivní záložník, který přišel před více jak čtyřmi lety z Realu Madrid jako nepotřebný, postoupil z osmého místa. Ačkoliv má na hřišti dělat černou práci, která příliš vidět není, je tomu přesně naopak. Po hřišti doslova lítá sem a tam a neunikne tak pozorností fanoušků. Jeho prvořadým cílem je zastavit rodící se akce soupeře. Má velmi dobrý přehled na hřišti a tak dokáže vtipnou přihrávkou založit i útočnou akci. Po plodných letech však letos stále čeká na svůj první ligový gól, zatím se radoval pouze jednou v Italském poháru.

Na čtvrté příčce se umístil na jaře druhý Javier Zanetti. Nestárnoucí a stále aktivně hrající legenda klubu hraje v modročerném dresu již svoji 14.sezonu! Na páté příčce skončil ghanský rodák Muntari. Záložník, který přišel v létě z anglického Portsmouthu nezklamal a dá se o něm říct, že takový typ hráče Interu chyběl. Přesto řada fanoušků o něm soudí, že by mohl hrát ještě mnohem lépe. Šesté místo patří brankáři Juliu Cesarovi. Brazilská reprezentační jednička se stala široce uznávaným gólmanem a v Serii A se o ní hovoří jako o nejlepší mezi třemi tyčemi. Přesto si dovolím tvrdit, že Julio Cesar zažil i lepší sezonu, než je tato.

Sedmou příčku obsadil Dejan Stankovič. Srbský záložník se po více než roce probudil ze spánku a znovu předvádí výkony, kterými si získal fanoušky po svém příchodu v roce 2004. Vrací se mu i střelecká forma a tak po loňské sezoně, kdy vstřelil jedinou branku, se nyní již těší ze čtyř zásahů.

Inter se může pyšnit vynikajícími stopery. V anketě se ale umístili až na 8. a 9.místě. Jsou zde kolumbijský Ivan Cordoba a argentinský Walter Samuel. Brazilec Adriano se sice znovu stává platným hráčem, nicméně ho jeho ne zrovna vytříbené chování srazilo až na 10.příčku v anketě. Paradoxně je to zároveň však druhý nejlepší útočník. To v minulých ročnících nebývalo zvykem. Obvykle byli aspoň dva vždy do první pětky.

QuaresmaPřestože Ricardo Quaresma po příchodu z Porta totálně vyhořel, podobně jako kdysi v Barceloně, je obecně u fanoušků velmi populární a tak hlavně díky tomu mu patří 11.příčka. Další hráči, kteří se umístili za ním v pořadí, byli pro tým více užitečnější. Veterán Luis Figo skončil stejně jako na jaře na 12.příčce. První Ital pak o místo za ním. Přirozeně jím byl Marco Materazzi. Totální propad zažil Julio Cruz. Z bronzové medaile je teď pouze 14.příčka. Mourinho mu příliš šance v sestavě prozatím nedával. Stejný sešup dolů zaznamenalo i zlobivé dítě Mario Balotelli. Protože nechce naplno trénovat, kouč ho k zápasům za odměnu nepovolává. Z 6.příčky se tak osmnáctiletý talent italského fotbalu krčí na 17. Pořád je na to však lépe než slavné hvězdy Hernan Crespo a Patrick Vieira. Třetí letní posila Amantino Mancini skončila 18.

Nejlepší nováček: Sulley Ali Muntari
Nový objev: Davide Santon
Největší zklamání: Ricardo Quaresma

V hlasování redakce skončil na prvních třech místech stejní hráči jako v celé anketě. Rozdíl je jen v tom, že jinak devátý Water Samuel vytlačil ze čtvrté pozice Javiera Zanettiho.

Redakce FCInterMilano.com
1Zlatan Ibrahimovič
2Sisenando Maicon
3Esteban Cambiasso
4Walter Samuel
5Javier Zanetti


Hlasy jednotlivých redaktorů jsou následujcící:

Redakce fcintermilano.com - Lukáš Pekárek
1Zlatan Ibrahimovič
2Walter Samuel
3Sisenando Maicon
4Esteban Cambiasso
5Ivan Cordoba
Redakce fcintermilano.com - Martin Říha
4Zlatan Ibrahimovič
3Sisenando Maicon
3Walter Samuel
2Julio Cesar
2Javier Zanetti
Redakce fcintermilano.com - Jaroslav Vychodil
1Zlatan Ibrahimovič
2Sisenando Maicon
3Walter Samuel
4Julio Cesar
5Javier Zanetti
Redakce fcintermilano.com - Massimo Recchioni
1Sisenando Maicon
2Zlatan Ibrahimovič
3Esteban Cambiasso
4Javier Zanetti
5Walter Samuel
Redakce fcintermilano.com - Michal Muller
1Esteban Cambiasso
2Sisenando Maicon
3Zlatan Ibrahimovič
4Dejan Stankovic
5Sulley Ali Muntari
Redakce fcintermilano.com - Michaela Handzelová
1Zlatan Ibrahimovič
2Esteban Cambiasso
3Javier Zanetti
4Sulley Ali Muntari
5Julio Cesar
Redakce fcintermilano.com - Dominik Jambor
1Zlatan Ibrahimovič
2Javier Zanetti
3Esteban Cambiasso
4Sulley Ali Muntari
5Julio Cruz

Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 09/02/09 - Mourinho: Úspěch systému závisí na hráčích
Další článek: 11/02/09 - Dámy a pánové, tento večer vám představíme...
1582


Diskuze
Hoyt   (13/02/09 16:10:31)

Sorry Materazzi 

Hoyt   (13/02/09 16:08:30)

Docela mě překvapuje, že tu chybí Burdisso, myslím, že je mnohem lepší než cordoba se samuelem dohromady..idealni stoperska
dvojice = Mterazzi+ Burdisso! 

iván cordoba   (12/02/09 21:12:00)

Podle me: 1.Ibra, 2.Maicon, 3.Cambiasso, 4.Capitano, 5.Cordoba 

Lp   (12/02/09 11:24:22)

Dík. V poslední době moje tradiční chyba  

George   (11/02/09 23:43:38)

...a tak se o brazilském levém bekovi ...neco je tady spatne... 


358


 
Související články
ZMI Jaro - Zvítězil Zlatan
Zlatý míč Interu obhájil Zlatan Ibrahimovič