FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Marchegiani: Cesar byl můj náhradník
26/02/09 - Cesar 26/02/09 - Julio Cesar je momentálně pravděpodobně nejlepším gólmanem Serie A, lepším i než Buffon z Juventusu. Jeden z jeho bývalých spoluhráčů a zároveň konkurentů se rozpovídal o jeho začátcích v Itálii.

Luca Marchegiani, bývalý gólman Turína, Lazia nebo Chieva, zavzpomínal na časy, kdy nynější jednička mezi tyčemi Interu Milán byla pouhým náhradníkem v jeho předešlém klubu, Chievu.

Brazilský gólman podepsal smlouvu s Nerazzurri v roce 2005, ale okamžitě byl poslán na hostování do Chieva, kde dělal dvojku právě Marchegianimu.

"Viděli jste Inter a brazilského brankáře?" Řekl Marchegiani v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport. "Byl to můj náhradník". Nebyl schopen hrát v Interu hned, tak ho poslali do Chieva, aby se aklimatizoval. A musím říct, že by bylo kruté a kontraproduktivní, kdyby v Interu zůstal."

Chievo bojovalo o záchranu v Serii A a tak jeho brankářská dvojka, Julio Cesar, si za svůj tým nazachytala ani jediný zápas. Následující rok se vrátil zpět do Interu.

pokračování...  


"Věděli jsme, že vyhrál Copa America a brzy jsme uvěřili v jeho schopnosti," vysvětloval Marchegiani.

"Vzal v úvahu, že tohle je pravděpodobně nejlepší možnost, jak získat nějaké zkušenosti a nastudovat naši ligu. Trénoval jako kdyby měl každou neděli hrát," řekl jeho bývalý spoluhráč a dodal. "Vzpomínám si, jak mě fascinovala jeho mentální síla a odhodlání, se kterým se chystal stát se gólmanem číslo jedna v Interu. Dokázal to v krátké době. I přes velký respekt k Francesu Toldovi jsem si myslel, že bude potřebovat trochu více času, aby převzal roli jedničky."

Julio Cesar letos předvádí skvělé výkony, svým posledním vynikajícím výkonem pomohl svému mužstvu k domácí bezbrankové remíze v Lize Mistrů proti Manchesteru United.

29-letý Brazilec ve své 4. sezóně v Inter pustil za svá záda jen 18 gólů v letošním ročníku italské ligy.

Zdroj: Channel4


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 25/02/09 - Inter a Křídla Sovětů podepsali dohodu o spolupráci
Další článek: 28/02/09 - Preview: Inter - AS Řím
1601


Diskuze

306