FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Mourinho: Santon by se mohl stát legendou
28/02/09 - Santon 28/02/09 - Po dopoledním tréninku a obědě se svými hráči a prezidentem Morattim byla další zastávkou Josého Mourinha předzápasová tisková konference, kde The Special One čelil otázkám zvídavých novinářů.

"Všechny zápasy proti AS Řím měly tu nejvyšší kvalitu, takže očekávám těžký zápas," řekl Portugalec. "AS je jeden z nejtěžších protivníků a uhrát s nimi dobrý výsledek není jednoduché."

"Oba týmy hrály v úterý Ligu Mistrů, oba týmy měly problémy, ale byl tu čas načerpat nové fyzické a psychické síly. Obvykle hrajeme po pohárových zápasech dobře, obvykle vyhráváme a určitě chceme zvítězit i tentokrát."

pokračování...  


Mourinho nominoval na zítřejší zápas proti AS Řím 19 hráčů. Jedná se už o čtvrtý vzájemný duel těchto soupeřů v sezóně. Cristian Chivu a Walter Samuel chybí kvůli zranění, Nelson Rivas, Luis Jimenez, Francesco Bolzoni, Hernan Crespo a Julio Cruz nejsou v nominaci z technických důvodů.

Co se týče opominutí Cruze, Mourinho vysvětluje: "Myslím, že je pro hráče normální získat nebo ztratit místo v základní sestavě nebo na lavičce v závislosti na pracovitosti během týdne. Když hráč odvádí v tréninku dobrou práci či méně dobrou práci, je to na odpovědnost trenéra, ale trenér je také zodpovědný za svoji volbu a má právo vybírat hráče podle jejich výkonů."

Mourinho se dále vyjádřil k mladíčkovi Santonovi, pro kterého měl jen slova chvály. "Je fenomenální," říká trenér. "Davide potřebuje trenéra, který mu bude důvěřovat. Za patnáct let by se Davide mohl stát šampiónem jako Zanetti, Facchetti, nebo Paolo Maldini. Byla by to pro mě čest vzpomínat, že já jsem byl ten trenér, který mu dal opravdovou šanci, a on ji patřičně využil."

Trenér Interu potvrdil, že měl během týdne pohovor s Patrickem Vieirou, který byl opomenut v nominaci na Manchester United. "Jestliže ho máte vy novináři rádi, já ho mám rád o to více," řekl Mou. "Jestliže ho chcete na hřišti, pro mě bude skvělé, mít Patricka na trávníku. Ale Vieira není ještě zcela zdráv a já musím vítězit."

Mario Balotelli byl kritizován za to, že si po faulu na Cristiana Ronalda přiložil ukazováček ke rtům, aby umlčel případné Ronaldovo ublížené stěžování si. Pro Mourinha to byla ukázka charakteru mladého italského útočníka. "S kritikou nesouhlasím," říká. "Hráči na hřišti jsou si rovni. Nejsou zde žádní mladíčci, šampióni, vítězové Zlatého míče či něco jiného. Mám rád Mariovu osobnost. Na trávníku se nebojí nikoho a ničeho."

Zdroj: inter.it, goal.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 28/02/09 - Preview: Inter - AS Řím
Další článek: 01/03/09 - Simoni: Zanetti je nezničitelný
1603


Diskuze
migel   (28/02/09 19:40:27)

S tou přehnanou chválou bych byl velmi opatrný, aby Davide neusnul na vavřínech. Vzpomeňme si na Maria Balotelliho po loňském
povedeném jaru.  


328


 
Související články
Preview: Inter - AS Řím
Podle Mourinha je získaný bod zlatý