FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Zasloužený postup přes Livorno do čtvrtfinále
17/12/09 - Toldo 17/12/09 - José Mourinho je s výkonem týmu v osmifinále Italského poháru spokojený. Po výhře 1-0 postoupil Inter do čtvrtfinále. "Myslím, že Inter si výhru zasloužil," řekl kouč. "Tým hrál kompaktně, všechno bylo pod kontrolou i v obraně. Hned od začátku jsme měli velké šance dostat se do vedení a na začátku druhé půle jsme zápas mohli rozhodnout. Spokojený jsem, protože se nikdo nezranil, nebyly žádné problémy a můžeme teď myslet na další kolo."

Rozhodující gól padl z přímého kopu, který byl odpískán za ruku, která nebyla. "Trenér Livorna si může stěžovat, má na to právo," řekl Mourinho. "Jestli má nebo nemá pravdu můžete vědět lépe vy, protože se můžete podívat na opakované záběry. Myslím ale, že jsme měli čtyři nebo pět jasných šancí a vítězství jsme si zasloužili."

pokračování...  


Premiéru si v áčku odbyl obránce Giulio Donati. Hráč primavery nastoupil v základní sestavě a odehrál takřka celé utkání. "Byl to pro něj pěkný vánoční dárek. Je to vzkaz pro všechny kluky z primavery. Pokud budou čestní, profesionální a hrát nejlépe, jak mohou, mají šanci se dostat na nejvyšší úroveň. Donati je fantastický chlapec. Jsem velmi rád za jeho debut."

Devatenáctiletý hráč byl samozřejmě šťastný: "Byl jsem vzrušený, když mi řekli, že jsem v nominaci a nemohl jsem uvěřit, když jsem se dozvěděl, že jsem mezi 18 hráči, kteří budou hrát nebo sedět na lavičce," řekl Ital. "Pak jsem poprvé vkročil na Stadio Meazza, když jste zde, je to úplně jiné. Byly to velké emoce. Jak se ke mě starší hráči chovali? Nemám slova na to, abych popsal lidskost, kterou hráči z primavery dostávají. Jsme jako jedna velká rodina. Mé diky patří trenérovi. Debut chci věnovat mé rodině a spoluhráči z primavery Antonio Espositovi, který se před pár dni zranil."

Poprvé v sezoně si zachytal Francesco Toldo. "Neměl jsem moc práce, většinou jsme byli na jejich polovině," řekl brankářský veterán. "Do naší šestnáctky jsme je prakticky nepustili. Je mi 38 a nehrál jsem od srpna. Musím ale říct, že za takovouto obranou je to pro brankáře potěšení. Jakou radu bych dal Donatimu? Nepotřebuje žádnou radu, jen pár uklidňujících slov. V akademii se dobře připravuje. Máme fantastického týmového ducha dnešní zápas to dokazuje."

Zdroj: Inter.it


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 16/12/09 - Mourinho se novináři neomluví, nedotkl se ho
Další článek: 17/12/09 - Moratti: Na žádné změny v týmu to nevypadá
1825


Diskuze

304


 
 Středa 16/12/09 21:00, Italský pohár, Osmifinále 
INTER1:0LIVORNO
[rozhovor]