FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Ivan Cordoba vyrovnal Altobelliho
19/02/11 - Cordoba 19/02/11 - V srpnu již pětatřicetiletý Ivan Ramiro Cordoba si v zápase s Cagliari splnil sen, o jehož naplnění si v počátcích kariéry bezpochyby ani netroufal přemýšlet. Po dvanácti letech v milánském Interu se totiž zařadil mezi největší legendy černomodrého klubu, když na desáté příčce v počtu startů v Serii A vyrovnal 317. startů legendárního střelce Alessandra „Spilla“ Altobelliho.

Poté, co Cordoba již dříve v letošní sezoně na desáté příčce v celkovém počtu startů v barvách Interu nahradil Riccarda Ferriho, tedy kolumbijský stoper vyrovnává rovněž Altobelliho počin. Kdo Cordobu dlouhodobě sleduje, musí mu úspěch přát. Přes některá, především s postupem věku, častější zaváhání Ivan stále dokazuje, co týmu může nabídnout a zvláště dokazuje to, že je pro něj Inter životní láskou. V první pětiletce nového tisíciletí se o Cordobu hlasitě zajímal Real Madrid i Manchester United, on však navzdory tehdy nevydařenému období Interu v klubu setrval, za což sklízí ovoce nyní.

pokračování...  


Dlouhá léta tvořil sehranou dvojici s Marcem Materazzim, později si výborně rozuměl s Walterem Samuelem. Po příchodu kapitána brazilské reprezentace, Lúcia, ovšem Ivan zaujal pozici prvního náhradníka. I přesto se do hry dostává více než často, vinou častých zranění defenzivních kolegů.

Ačkoli Cordoba vždy byl především vynikajícím stoperem, několikrát si zahrál rovněž na kraji obrany, kde vypomáhal při zraněních spoluhráčů či při potřebě v závěru utkání vyztužit defenzivní linii. Nezaměnitelným poznávacím znamením rodáka z Medellínu je na středového obránce neobvykle nízký vzrůst, jenž ovšem právě z Cordoby udělal symbol. O Ivanovi totiž všichni vědí, že přes svůj výškový deficit v hlavičkovém souboji porazí v podstatě každého, a to bez nadsázky. V pamětech Interistů dozajista zůstává několik Cordobových důležitých branek, kupříkladu korunovace jeho předtím famózního výkonu v utkání Serie A s Regginou v sezoně 08/09, kdy Ivanito v nastaveném čase rozhodl o důležité výhře Beneamaty 3-2.

V nynějším kádru Interu většího klubistu najdeme pouze v Kapitánu Zanettim. Cordoba je na Meazze od roku 1999. V evropských pohárech toho za Inter odehrál po Zanettim a Bergomim nejvíce, dokonce víc než Facchetti či Mazzola, což je na kolumbijského fotbalistu neuvěřitelné.

Za dobu svého působení v Interu Ivan pětkrát získal Scudetto, třikrát Coppa Italia, čtyřikrát Supercoppa Italia, Ligu mistrů a Mistrovství světa klubů. Kromě toho se stal jedním z klíčových hráčů Interu v poslední dekádě, své výkony dokázal dlouhá léta stabilně držet na velice vysoké úrovni a právem se zařadil mezi nejlepší obránce světa. Spolu se Zanettim a Materazzim je symbolem defenzivy Interu ještě z dob Cúpera, Manciniho a dalších.

Snad síly ještě dlouho vydrží, díky za vše Ivane!

TOP 10 Interistů v Seri A (počet startů)
Javier Zanetti527
Giuseppe Bergomi519
Giacinto Facchetti476
Sandro Mazzola418
Mario Corso414
Giuseppe Baresi392
Giuseppe Meazza365
Tarcisio Burgnich359
Walter Zenga328
Alessandro Altobelli317
Ivan Cordoba317

Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 19/02/11 - Dalším soupeřem v boji o titul je Cagliari
Další článek: 20/02/11 - Tři body, volání přírody a kdo dal vlastně ten gól?
2111


Diskuze
deadmau5   (20/02/11 00:13:35)

  velmi pekny clanok  

iván cordoba   (19/02/11 23:36:32)

eternamente... 

Javierissimo   (19/02/11 23:03:12)

Tak tohle byla pro Ivana radost napsat, mám ho moc rád. Ta společná fotka s Javierem, to je krása, nádhera.
GRAZIE IVANITO!!! 

Alvarecoba   (19/02/11 22:51:46)

Moc dobrej článek.Po Zanettim nejvetší oblíbenec ze současného kádru nikdy nezapomenu na ten moment kdy po tolika letech kdy
Inter nevyhrál žádnou trofej se dostala Cordobovi pocta zvednout Coppa Italia v roce 2005.V ten moment sem si jej zamiloval.

Forza Ivan!   Ještě vydrž 

cresposuper   (19/02/11 22:48:27)

Pekný článok Grande Iván   

Zurix   (19/02/11 22:00:23)

Připojuji se, taktéž velké díky!  


446