Serie A: AC Milán - Inter Milán 1:2 - Jsme mistři!
22/04/24 - Inter využil hned první matchball a ve vypjatém derby, v kterém byly v nastaveném čase k vidění hned tři červené karty, zvítězil 2-1 a zajistil si tak 20.mistrovský titul. Nerazzurri se dostali do vedení po rohovém kopu, kdy hlavou nadzvedl míč Pavard a zcela osamocený Acerbi ho na zadní tyči uklidil do sítě. V prvním poločase byl dle statistik zápas vyrovnaný, na velké šance ale jasně vyhrál Inter a klidně mohl vést 3-1. Druhou branku vstřelil v druhém poločase Thuram přízemní střelou na bližší tyč po té, co dostal lob od Bastoniho z vlastní poloviny. Hráči AC Milán se nechtěli smířit s porážkou a ještě se vybičovali ke snížení, pak už ale ztrácely nervy. Hernandez viděl červenou kartu za hrubost, Bastoni za oplácení. Po pár minutách pak ještě dostal Calabria červenou za úder do tváře Frattesiho. Inter je po 33 kolech Serie A mistrem Itálie!

Pondělí 22/04/24 20:45, Serie A, 33.kolo
AC MILáN1:2INTER