FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB

Inter v Janově zklamal a prohrál
27/09/09 - Balotelli 27/09/09 - Inter Milán se na čele Série A dlouho neohřál. Po nepříliš povedeném výkonu totiž v zápase 6. kola italské nejvyšší soutěže prohrál v Janově s tamní Sampdorií 1:0, a právě jeho soupeř ho v tabulce předskočil. Černomodří mohou dokonce spadnout ještě níže, vše bude záležet na nedělních dohrávkách, především na střetnutí Juventusu s Boloňou. Na to, aby se svěřenci trenéra Mourinha vrátili zpět do popředí, a především aby tam zůstali déle než tři dny, bude potřeba rapidně vylepšit herní projev a celkovou hru celého mužstva.

Sampdoria - Inter 1:0

Utkání na stadio Luigi Ferraris totiž příliš krásy ze strany hostí nenabídlo, ba naopak, spíše byly vidět chyby, a to nejen u hráčů, ale i u samotného kouče Mourinha. Portugalský trenér pro toto těžké měření sil zvolil vcelku překvapivé rozestavení se třemi útočníky, do základní sestavy se tak poprvé dostal i Mario Balotelli, který měl spolu s Militem a Eto´em znamenat pro branku Sampdorie největší nebezpečí. Hráči tento systém ale nemají moc zažitý a není tajemstvím, že jim příliš nejde. Obránci pak mají problém s rozehrávkou a uchylují se tak často k nakopávaným míčům. Záloha je oslabena o jednoho muže, což eliminuje hlavní zbraň Interu, tlak na míč a krátké narážečky ve středu pole.

pokračování...

A tak tomu bylo i v sobotním zápase. Krajní útočníci byli utopeni u postranní čáry a když už se k nim balón dostal, neměli ho komu nahrát. Nesmíme ale všechno svádět jen na taktiku. Většina hráčů zkrátka podala podprůměrný výkon a s takovou prostě uspět nejde. Ani domácí však mnoho neexcelovali, zejména v prvním poločase ne. Ten byl vcelku vyrovnaný, avšak plný nepřesností a faulů. V tomto směru byl tradičně nejaktivnější Balotelli, který hodně ran schytal, ale i rozdal. Největší šanci prvního dějství si na svůj účet připsal Cambiasso, který po Militově zpětné přihrávce domácího gólmana Castellazziho svou střelou z jedenácti metrů pořádně protáhl.

Do druhého dějství nastoupily na obou stranách ty jedenáctky, které utkání zahajovaly, což zejména v případě Interu můžeme považovat za malý zázrak. Hra Nerazzurri se ale příliš nezlepšila. Balotelli se sice dostal do dvou příležitostí, jeho zakončení však bylo v obou případech nedůrazné. A tak na druhé straně zahrozili domácí po střele Pazziniho, která mířila těsně vedle pravé tyče Julia Cesara.

V této fázi hry došla Mourinhovi trpělivost, poslal do hry Stankoviče s Chivuem, překvapivě stáhl dobře hrajícího Balotelliho a přešel na klasické rozestavení 4-3-1-2. Tato střídání měla okamžitý efekt, díky nim totiž Inter získal ve středu pole jednoho hráče navíc, mohl kombinovat po zemi a svého soupeře zatlačil do defensivy. Právě v momentě, kdy se zdálo, že by mohli hosté zasadit rozhodující úder, přišel bohužel zkrat. Dopustil se ho mladý obránce Santon, který zbytečně zkazil rozehrávku a z následného útoku do otevřené a překvapené obrany černomodrých poslal Pazzini Sampdorii do vedení. Domácí za celý zápas moc nebezpeční nebyli, Julio Cesar se v bráně příliš ohánět nemusel, Inter jim však vstřelení gólu nabídl svou vlastní nedůsledností.

V 73. minutě se na hřiště dostal i poslední dobou opomíjený Ricardo Quaresma a Nerazzurri se hnali za vyrovnáním. Do té doby neviditelný Samuel Eto´o pookřál, ovšem ani jeden z jeho tří pokusů v síti neskončil. Stejný osud bohužel potkal i nebezpečnou Lúciovu střelu po volném přímém kopu. A když pro postavení mimo hru nebyla v 83. minutě uznána branka po tečované střele Quaresmy, bylo jasné, že si černomodří na své konto připíší svou první porážku v sezóně. Jestli byla zasloužená, to už ponechám na uvážení každého z vás. Pravdou však je, že Inter hrál prostě špatně, nebyl nebezpečný, nedokázal vstřelit gól a po vlastní chybě jeden inkasoval. A to soupeři, který také nepředvedl bůhvíjaký koncert, k výhře stačilo.

Hodnocení :

Julio Cesar – 5 : V brance se skoro nudil, domácí na něj vyslali všeho všudy dvě střely. O to větší škoda je, že právě jedna z nich skončila za jeho zády. Zabránit tomu ale mohl stěží. Pazzini byl zcela osamocen v těsné blízkosti jeho svatyně, střelu navíc umístil do protipohybu brazilského gólmana.

Maicon – 5 : Byl velice aktivní. Podél pravé postranní čáry se neustále vydával dopředu a pomáhal tak vydatně Balotellimu s útočením. Nic převratného ale vymyslet nedokázal. Ve středu pole chyběli spoluhráči, kterým by míč předal, a tak ho často vyvážel sám. Zkazil hodně přihrávek, takže jeho snaha přišla vniveč. V závěru utkání už hrál pravého útočníka, hosté ale spíše bránili těsný náskok, jeho absence v obraně tedy znát nebyla.

Lúcio – 7 : Měl na starosti kouzelníka Cassana, takže ho nečekalo rozhodně nic lehkého. Svůj úkol zvládal vcelku dobře. S vypjetím všech sil se mu podařilo bývalého útočníka AS Řím a Realu Madrid vcelku eliminovat. V závěru utkání mohl dokonce vyrovnat. Poměrně nečekaně se postavil k exekuci volného přímého kopu a tvrdou střelou přinutil gólmana Castellazziho k těžkému zákroku.

Walter Samuel – 6 : Při obdrženém gólu nepokryl Pazziniho, těžko mu to ale můžeme vyčítat. Tato akce Sampdorie totiž byla velice rychlá a nečekaná, obrana Interu se nestačila zformovat a v tu ránu byl míč v síti hostující branky. Jinak ale zvládal svou obrannou úlohu dobře a bez chyb.

Davide Santon – 4 : Techniku má výbornou, v prvním poločase obešel kličkou dva soupeřovy záložníky a založil rychlý brejk. Míče odebíral čistě, kombinoval se Zanettim a snažil se i o podporu útoku. V 72. minutě však přišla chyba, která srazila jeho výkon o třídu níž. Svou rozehrávkou našel přímo nohu Palomba a bylo zle. Tato situace sice Interu prohrála zápas, netřeba však mladého odchovance kvůli jednomu selhání zatracovat. Chybovat je lidské, snad se tedy ze všeho poučí a bude dále navazovat na slibné výkony z loňské sezóny.

Javier Zanetti – 5 : Hodně se zatahoval na Maiconovo místo, a tak opět na hřišti skoro nebyl vidět. Poslední dobou podává hodně nevýrazné výkony, v defensivě sice nic nezkazí, nepřidá však do hry nic navíc. Na druhou stranu, je jeho práce dosti nevděčná a kolikrát neviditelná, avšak vždy důležitá. V obraně by měl jistě více příležitostí k vyniknutí. Na těchto postech je ale v Interu obrovská konkurence.

Esteban Cambiasso – 6 : Kdyby proměnil svou šanci z 23. minuty, mohl zápas vypadat úplně jinak. Na kdyby se ale bohužel nehraje. Přesto Cuchu nezklamal. I když nastoupil na pozici štítového záložníka, pokoušel se podporovat hroty z druhé vlny a nabízel se pro přihrávky. Bohužel ve své snaze zůstal osamocen.

Patrick Vieira – 4 : Svou roli v tříčlenné záloze příliš nezvládal. Měl fungovat jako spojka mezi obranou a útokem, bohužel se ale příliš nehýbal a stopeři tak často neměli komu rozehrát. Do ofensivy se nezapojoval, za hroty tak vznikala nevyplněná díra. Bylo na něm vidět, že mu chybí větší zápasová praxe. V soubojích působil trošku neohrabaně a jen zázrakem dohrál své představení bez žluté karty. V 61. minutě byl střídán Stankovičem.

Mario Balotelli – 7 : Potvrdil, že je vcelku ve formě, gól ale vstřelit nedokázal, i když k tomu měl nejméně dvě příležitosti, a to zejména na začátku druhé půle. Nejprve jeho tečovanou střelu Castellazzi s mírnými problémy ztlumil O pár minut později byl italský reprezentant do jednadvaceti let nedůrazný v hlavičkovém souboji a bránu netrefil. Vykoledoval si hodně faulů, také však hodně ran rozdal a mnoho pádů nafilmoval. I přes dobrý výkon byl brzo střídán.

Diego Milito – 6 : Celá útočná trojice si často měnila pozice. Nejvíce času na postu středního forvarda strávil právě Il Principe. Na svá střelecká představení z minulých zápasů ale navázat nedokázal. Zdařile kličkoval v pokutovém území soupeře, při poslední zasekávačce mu ale obránci Sampdorie vždy míč ukopli. Připravil výbornou pozici pro Cambiassa, jinak byl vcelku nevýrazný.

Samuel Eto´o – 5 : Většinu střetnutí se pohyboval u levé postranní čáry, kde byl naprosto neviditelný. Kdyby mi během prvního poločasu někdo řekl, že Eto´o nehraje, uvěřil bych. Vzpamatoval se až po návratu ke hře na dva útočníky. Dostal se ke třem střelám ze střední vzdálenosti, všechny byly bohužel hodně nepřesné.

Cristian Chivu – 6 : Vystřídal Balotelliho a postavil se do středu zálohy. Po jeho příchodu se Interu dařilo daleko více držet míč a přibližovat se krátkými přihrávkami k brance domácích. Obdržený gól ale vše zhatil. Pak už nepomohl ani Chivu a černomodří se ponořili do totální beznaděje, ze které je vysvobodil až závěrečný hvizd sudího Rizzoliho.

Dejan Stankovič – 5 : Překvapivě zůstal jen na lavičce náhradníků. V 61. minutě ji opustil, na svůj povedený výkon ze zápasu s Neapolí ale bohužel navázat nedokázal. Snažil se tvořit hru, ale jeho kolmé přihrávky zůstaly povětšinou nepochopeny a soupeřovi obránci je s přehledem posbírali.

Ricardo Quaresma – 6 : Dostal po čase zase šanci ukázat, že se přeci jen může v Interu prosadit a málem se stal hrdinou. Jeho střela ze samého konce zápasu sice doputovala do sítě, otřela se však o Lúcia, který stál v postavení mimo hru, a gól tak nemohl platit. V soubojích jeden na jednoho se prosadit nedokázal, alespoň nebezpečně zahrával rohové kopy.

Zdroj: FCInterMilano.com