INTER (4-3-1-2): 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 19 Cambiasso, 21 Gargano (Coutinho 80'), 14 Guarin (Alvarez 55'); 10 Sneijder; 99 Cassano (Livaja 85'), 22 Milito. (12 Castellazzi, 27 Belec, 4 Zanetti, 6 Silvestre, 25 Samuel, 26 Chivu, 41 Duncan, 42 Jonathan, 44 Bianchetti). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Siena (4-4-2): 25 Pegolo; 13 Neto, 24 Paci, 18 Felipe; 6 Angelo; 8 Vergassola, 10 D'Agostino (Ribair 54'), 57 Ze Eduardo (Valiani 79'), 3 Del Grosso; 27 Rosina (Sestu 87'), 11 Calaio. (12 Farelli, 89 Marini, 9 Paolucci, 15 Dellafiore, 16 Verre, 33 Rubin, 34 Martinez, 81 Bogdani). Trenér: Serse Cosmi

Fotogalerie Serie A, 4.kolo -> Inter - Siena - zobraz všechny fotky

Cassano a Ranocchia

Cassano a Handanović

Antonio Cassano

Siena po letech porazila Inter Milán na jeho půdě a zaznamenala první vítězství v sezoně. Pro fanoušky Interu je konečný výsledek 0:2 velice špatným vtipem. Jejich klub doma ještě nevyhrál, body rozdává jak na evropské, tak i domácí scéně.

Interu by možná v utkání pomohla první branka, tu doma ne a ne vstřelit. Naopak po hlavičce Calaia mohl celkem brzy prohrávat. Inter přitlačil až po půlhodině hry, Cambiassovu dalekonosnou ránu vyrazil Pegolo na rohový kop. Neuběhla ani minuta a Ranocchia málem poslal Sienu do vedení, před brankou nešikovně tečoval míč a bylo velkým štěstím, že ten neskončil v brance. Ve 32. minutě krásně vystřelil Sneijder, jenže pro Pegola to byla možnost k vyniknutí. O další tři minuty později pelášil Sneijder sám na branku Sieny a nepochopitelně volil přihrávku na nabíhajícího Milita místo toho, aby vypálil. Argentinský útočník na delší pas nedosáhl a tím byla akce ukončena. V nastaveném čase měl na hlavičce první gól Ranocchia, ale Pegolo držel svůj tým nad vodou.

Druhý poločas nabídl stejný obrázek. Inter se snažil, ale před vápnem byl bezzubý. Sneijderovu tečovanou střelu opět lapil Pegolo. Na druhé straně činil problémy defenzívě Nerazzurri aktivní Rosina, po jeho nebezpečné ráně si domácí museli oddychnout.

Kdo měl možnost sledovat letošní utkání Interu, nejspíše tušil, že Siena z ojedinělé akce udeří a tím položí milánský celek na lopatky. A to se také přesně stalo. Čtvrthodiny před koncem rozehrál brejkovou situaci Rosina, ve vápně se zmocnil míče Vergassola a střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení - 1:0 pro Sienu. A tímto bylo o osudu utkání rozhodnuto, Inter definitivně odpadl a Siena ze závěrečné šance vstřelila druhý gól. Po centru Sesta hlavičkoval další střídající hráč Valiani a Handanovič inkasoval podruhé.

Siena poprvé v sezoně vyhrála a už má pouze jeden záporný bod.

Inter 0-2 Siena - Highlights by KingGoals