1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
27.kolo 03/03/13 15:00 CET - Stadio Angelo Massimino, Catania
Doma:   46.895
Venku:  32.040
Dom.max: 79.341
Ven.max: 73.736

7' Bergessio, 19' Marquis - 52' Álvarez, 70' Palacio, 90'+2' Palacio
Asistence: Palacio, Pereira, Cambiasso
Žluté karty: Pablo Alvarez 37', Rolin 55', Bergessio 70', Cani 86' - Handanovic 70', Schelotto 84'
Nejlepší hráč: Rodrigo Palacio

INTER (4-4-1-1): 1 Handanovic; 4 Zanetti, 26 Chivu, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 14 Guarin (Cambiasso 77'), 17 Kuzmanovic (Stankovic 46'), 21 Gargano; 7 Schelotto, 18 Rocchi (Palacio 46'), 11 Alvarez. (30 Carrizo, 77 Di Gennaro, 28 Pasa, 33 Mbaye, 42 Jonathan, 10 Kovacic, 24 Benassi, 47 Colombi). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Catania (4-2-3-1): 21 Andujar; 22 Alvarez, 3 Spolli, 5 Rolin, 12 Marchese; 27 Biagianti (Almiron 77'), 10 Lodi; 13 Izco, 19 Castro, 17 Gomez; 9 Bergessio (Cani 85'). (1 Frison, 2 Potenza, 18 Augustyn, 8 Sciacca, 24 Ricchiuti, 26 Keko, 30 Salifu, 34 Messina, 35 Doukara). Trenér: Maran

Inter neuvěřitelně vstal v Catanii z mrtvých. I přes katastrofální výkon dokázal otočit třemi góly stav z 0-2 na 3-2. Branku vstřelili Álvarez a dvě Palacio. Tu poslední až v nastaveném čase.

Domácí si určitě nezasloužili prohrát, možná i remíza by pro ně byla nespravedlivá. Inter kromě tří gólů a závěrečného tlaku nepředvedl vůbec nic. Přesto ztrácí na třetí místo pouze jediný bod.

Kdyby Catania Inter porazila, přeskočila by ho v tabulce a na Ligu mistrů, kterou zatím ze třetího místa bere AC Milán, by jí chyběly jen tři body.

Catania měla před tímto zápasem skvělou formu. Z 11 posledních utkání 7krát vyhrála a pouze 2krát prohrála.

Antonio Cassano chyběl v nominaci na tento zápas, protože se pohádal s trenérem Stramaccionim a ten se rozhodl mu dát pro tento zápas volno.

Stramaccioni překvapil a do základní sestavy nedal jednoho z nejlepších hráčů Rodriga Palacio. Argentinec je sice hodně vytěžován, ale při neúčasti Cassana a zranění Milita, bylo nasazení pouhého Rochiho na hrot útoku hodně zarážející.

Už v 7.minutě Inter inkasoval. Tragickou chybu vyrobil Juan Jesus, který místo, aby bez nějakého vymýšlení míč odkopl do bezpečí ho připravil na zlatém podnose Bergessiovi, který Handanoviče prostřelil.

V 19.minutě se Juan předvedl podruhé. Inter absolutně nezvládl odbránit klasickou standardní situaci. Juan asi vůbec netušil, že má bránit protihráče a Chivu proti přesile neměl šanci.

Tomasso Rocchi znovu ukázal, jak není pro tým vůbec důlěžitý. Nepředvedl vůbec nic.

Po tragickém prvním poločase udělal kouč hned dvě změnu. Z kabiny na trávník již nevyběhl Kuzmanovič a Rocchi. Stankovič a hlavně Palacio přinesl do hry potřebné oživení. Palacio prakticky zařídil obrat, dvě branky dal a na třetí nahrál.

Neuvěřitelný obrat zařídil Rodrigo Palacio. Argentinský útočník přišel na trávník za stavu 2-0 pro Catanii. Krátce po svém příchodu centrem našel na vápně Álvareze, který se hlavou nemýlil. Podobný gól pak dal i on sám, po centru pro změnu z levé strany od Pereiry.

Inter vstřelil tři branky v řadě hlavou. Proti AC Milán se minulou neděli po centru Nagatoma trefil Schelotto, teď Álvarez a Palacio.

Vítězný gól přišel v 92.minutě. Další nový muž na hřišti Cambiasso se v pokutovém území neukvapil a přesně našel Rodriga, který v ideální pozici nezaváhal.

Další zraněný? Fredy Guarín si vymkl kotník. I přes bolest zkoušel hrát asi 25 minut, nakonec musel střídat.

V příštím kole proti Boloni nebude moct chytat Samír Handanovič, protože v tomto utkání viděl čtvrtou žlutou kartu v sezoně.

Fotogalerie Serie A, 27.kolo -> Catania - Inter - zobraz všechny fotky

Rodrigo Palacio

Éder a Palacio

Z pěti předchozích duelů na San Siru Inter třikrát vyhrál a jednou remizoval. Jedinou porážku si připsal v roce 1987 a to v poměru 0:2.

Strhující obrat předvedl na Catanii Inter Milán a po vítězství 3:2 dotírá na třetí místo. S Nerazzurri to vypadalo po prvním poločase hodně zle, jenže po změně stran bylo vše jinak. Interu se podařilo smazat dvoubrankové manko a v nastaveném čase přidat rozhodující trefu. Dvě branky zaznamenal Rodrigo Palacio.

Interu se v posledních zápase moc nedaří a ani v tomto klání to nevypadalo na změnu. Už v sedmé minutě zařídil vedení Elefantini Gonzalo Bergessio. Obrana Nerazzurri mu k tomu ale hodně dopomohla a Bergessio kiks nekompromisně potrestal - 1:0 pro Catanii. Inter místo toho aby přidal nadále chyboval a jeho pozice se stala ještě složitější, když Marchese hlavičkou překonal Handanoviče podruhé - 2:0 pro Catanii.

Trenér Andrea Stramaccioni se tak dostal pod další velký tlak a rozhodně měl o čem přemýšlet. Inter působil v prvním poločase ustrašeným dojmem. V závěru prvního dějství sice měl převahu, ale snížit do šaten nedokázal. Možná klíčový okamžik celého utkání nastal ve 48. minutě. Po rychlém brejku se ocitl sám před brankářem Bergessio, jenže selhal. Kdyby dal gól, bylo by to už o tři branky a z toho by se dost možná Inter už nevzpamatoval. Jenže osud utkání tomu chtěl jinak.

Čtyři minuty po promarněné šanci Bergessia odcentroval na hlavu Alvareze Palacio a bylo sníženo. Inter ale nadále pokračoval v nemasném a neslaném stylu, Catania ale toho nevyužila. V 70. minutě pak z čista jasna odcentroval Pereira a Palacio hlavou srovnal na 2:2. Tento průběh byl pro Catanii dost krutý a to ještě nebylo vše.

Inter si v závěru vypracoval velký nápor a ve druhé minutě nastavení nakonec rozhodl. Skvělou práci odvedl Cambiasso a Palacio svojí druhou brankou dokonal obrat! Inter zvítězil na Sicílii 3:2 a nadále bojuje o třetí místo.

Online textový přenos

Preview

Inter Milán po remízovém derby už potřebuje zabrat a získat tři body. Na horké sicilské půdě to ale nebude mít vůbec jednoduché. Catania hraje ve velké pohodě a na svého slavnějšího soupeře ztrácí jen dva body.

Zastavme se nejprve u domácích Elefantini. Catania pod trenérem Maranem šlape a má na dosah evropské poháry, což by byl historický úspěch. Jenže na Sicílii na evropské poháry nepomýšlejí a zůstávají pevně nohama na zemi. Domácí za posledních osm kol prohráli pouze jednou a to ještě v bouřlivém prostředí Neapole. Catania naposledy zdolala Parmu na jejím hřišti 2:1 a posunula se už na sedmé místo tabulky.

To Inter Milán je na tom o poznání hůře. V tabulce si sice vede lépe, ale aktuálně pátá pozice pro nedávného evropského šampiona je velké zklamání. Stramaccioniho partě to neklape a dobrá nálada není asi ani v kabině, což dosvědčuje nedávný konflikt mezi Stramaccionim a Cassanem. Spekuluje se i o odvolání mladého trenéra, ale ten prozatím setrvává.

Inter má pod jeho vedením v této sezoně jasné cíle. Dostat se po roční pauze opět do Ligy mistrů a triumfovat v Evropské lize. Lépe jsou na tom Nerazzurri právě v EL, kde úspěšně postoupili přes Kluž do další fáze. Ten první zmiňovaný cíl zatím tápe. V sobotu AC porazilo Lazio a setrvá na třetí pozici, Inter však v případě výhry na Sicílii může stáhnout manko na jediný bod.

Sicilané se budu muset obejít bez Sciaccy, Capuana, Barrientose, Caniho a potrestaných Legrottaglieho a Bellusciho. Ani tým Interu není kompletní. Stramaccioni nemůže počítat se Silvestrem, Samuelem, Obim, Castellazzim, Mudingayiem, Militem, Nagatomem a Ranocchiou.

Calcio Catania - pravděpodobná sestava: ANDUJAR - ALVAREZ, ROLIN, SPOLLI, MARCHESE - BIAGIANTI, LODI, IZCO - GOMEZ, CASTRO, BERGESSIO

Inter Milán - pravděpodobná sestava: HANDANOVIČ - ZANETTI, CHIVU, JUAN JESUS, PEREIRA - KUZMANOVIČ, GARGANO - SCHELOTTO, CASSANO, GUARIN - ROCCHI